::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pirja e tepėrt vret rusėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Pirja e tepėrt vret rusėt   Tue Jun 19, 2007 2:55 am


Gjysma e vdekjeve tė meshkujve rus nė moshėn e aftė pėr punė shkaktohen nga konsumimi tej mase i pijeve alkoolike nė mesin e cilave edhe losioni i rrojės.

Produktet, nė mesin e tė cilave janė edhe pijet e bimėve tė pėrgatitura nėpėr farmaci, gjenden lehtė, janė tė lira dhe pėrmbajnė 97% alkool.

Ėshtė zbuluar qė ato pėrmbajnė shumė pak helm, por janė vdekjeprurėse pėr shkak tė nivelit tė lartė tė alkoolit.

Meshkujt rus e kanė tė theksuar periudhėn e shkurtėr tė jetės, 59 vjet, pėr dallim nga gratė tė cilat nė mesatare jetojnė 72 vjet.

Njerėzit vdesin pėr shkak tė pėrmbajtjes sė alkoolit e cila mund tė gjendet lirė dhe kudo.

Hulumtimet e mėhershme kanė dėshmuar qė niveli i shpenzimit tė alkoolit nė popullatėn ruse, tek tė cilėt pijet si vodka janė shumė tė popullarizuara, ėshtė shumė i lartė.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Pirja e tepėrt vret rusėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: