::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pirja e tepėrt vret rusėt

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 30
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Pirja e tepėrt vret rusėt   Tue Jun 19, 2007 2:55 am


Gjysma e vdekjeve tė meshkujve rus nė moshėn e aftė pėr punė shkaktohen nga konsumimi tej mase i pijeve alkoolike nė mesin e cilave edhe losioni i rrojės.

Produktet, nė mesin e tė cilave janė edhe pijet e bimėve tė pėrgatitura nėpėr farmaci, gjenden lehtė, janė tė lira dhe pėrmbajnė 97% alkool.

Ėshtė zbuluar qė ato pėrmbajnė shumė pak helm, por janė vdekjeprurėse pėr shkak tė nivelit tė lartė tė alkoolit.

Meshkujt rus e kanė tė theksuar periudhėn e shkurtėr tė jetės, 59 vjet, pėr dallim nga gratė tė cilat nė mesatare jetojnė 72 vjet.

Njerėzit vdesin pėr shkak tė pėrmbajtjes sė alkoolit e cila mund tė gjendet lirė dhe kudo.

Hulumtimet e mėhershme kanė dėshmuar qė niveli i shpenzimit tė alkoolit nė popullatėn ruse, tek tė cilėt pijet si vodka janė shumė tė popullarizuara, ėshtė shumė i lartė.


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Pirja e tepėrt vret rusėt
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Masakėr nė Durrės, i kėrkuari Dritan Dajti vret 4 policė e 1 civil, arrestohet i plagosur
» Tragjedi nė shkollė, 19-vjeēari vret njė vajzė nė klasė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: