::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Si ju shohin femrat juve ne takimin e parė?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Si ju shohin femrat juve ne takimin e parė?   Tue Apr 10, 2007 7:59 am

Ēfarė lexon ajo nė pamjen tonė?!
Je njohtuar pėrmes internetit apo je duke shkuar tė takohesh pėr tė parėn herė, me njė vajzė dhe pasi jeni marrė vesh pėr vendin dhe kohen e caktuar, je ndrequr dhe rregulluar. Po i afrohesh vendtakimit dhe e sheh atė nė tavolinė duke tė pritur dhe shikuar. Je disa metra larg saj, dhe deri sa ti i afrohesh tavolinės, truri i saj tashmė fillon tė funksionojė me tė madhe. Nė ēastin kur ti tashmė je afruar nė tavolinė, ajo e ka tė gatshme konstatimin, vlerėsimin e saj dhe tashmė e ka krijuar njė mendim bazė pėr ty. A do tė dėshironit tė dini se nė ēka ėshtė bazuar ajo pėr ta krijuar atė mendim bazė pėr ty? Nėse po, atėherė lexoje nė vazhdim.

1. Sa mirė je i “veshur dhe i paketuar”
Kėtu, ajo nė ty kėrkon ndonjė paralajmėrim. Asnjė vajzė nuk ka dėshirė qė pėr vete ta ketė njė djalė qė thjesht ka hudhur ca rrobe nė trup, tė cilat mė pare kanė qėnė tė shpėrndara nėpėr dhomė! Po ashtu, ajo vėren se sa rėndėsi ju i keni kushtuar flokėve dhe pamjes sė fytyrės (mjekrės etj). Kur jemi nė kėtė temė, shumicėn e femrave e dėbojnė tipet e meshkujve qė fare nuk pėrkujdesen pėr vete, por edhe ata qė pėrkujdesen pėr sė tepėrmi pėr vete. Nėse ajo e sheh se rrobet tua janė aq perfekte, atėherė do ta kaplojė njė frikė nga ideja se ėshtė e pamundshme pėr tė t’kėnaqur nė jetė. Sidoqoftė ėshtė mė mire tė dukesh perfekt mirė se i lėnė pas dore! Nė raste nėse tepėr i ke kushtuar rėndėsi vetes, atėherė duhesh t’i ndihmosh qė nė njėfarė mėnyre ta shėrosh nga kompleksi i inferioritetit, e cila e ka kapluar nga pamja jote. Pra duhet t'i japesh ndonjė shenje se ty tė nevojitet ajo. Sidoqoftė, kjo vlen vetėm pėr rastet kur asaj i pėlqen stili yt. Nėse jo, atėherė, skanimi i saj ndalet me kaq, i kaloni edhe disa ēaste, dhe nė vazhdim do tė dėgjosh vetėm arsyetime pėr mungesė tė kohes sė saj etj etj…Ajo asnjėherė nuk tė thotė drejtėpėrdrejtė se ti nuk i pėlqen. Kjo ndodhė pėr arsye se femrat asnjėherė nuk do tė donin tė ishin nė pozitė tė tillė t’mos i pėlqejnė njė mashkulli! Paramendo, po ti thotė njė mashkull njė femre, “ti smė pėlqen”, kjo do tė shkaktonte te ajo trauma aq ė thella sa qė me muaj do t'i duhet tė mjekohej nga ato trauma. Nė anėn tjetėr, nėse i pėlqen stili ytė, atėherė hulumtimi i saj vazhdon, duke i rrotulluar sytė, poshtė-lartė derisa e fikson shikimin kohė pas kohe edhe nė duart tua…


2. Ajo ēfarė mbani nė duar – flet shumė pėr ju!
Pėr shumė vajza, edhe po tė mos flasėsh asnjė fjalė tė vetme, vetėm shikimi i duarve tuaj flet mjaftė. Ajo ēka ke nė duar, bėnė qė femra tė mund tė t'lexoj mė mirė. P.sh topi i tenisit apo i futbollit nė duar do tė thotė se je nė formė tė mirė dhe tip sportist. Ke shpirtė garuesi dhe tė pėlqen loja. Libri do tė thotė pėr tė se, je tip lexues, i qetė. Do t’i interesoj se ē'ka lexon. Nėse rastėsisht ėshtė diēka qė edhe ajo ka lexuar apo ka dėshirė tė lexoj, atėherė, menjėherė do tė mendoj se ti je i dedikuar nga kosmosi tė jesh fat i saj. Ndoshta pas njė bisede tė shkurtėr ajo mund t'vjen edhe nė konstatim se ia ke shpėrtuar jetėn, nėse tashmė ka filluar tė besoj se je fati i saj...
Nėse ke gazetė nė duar, ajo do tė konstatojė se je mirė i informuar dhe bashkėbisedues interesant.
Nė anėn tjetėr telefoni mobil nė takim tė parė me ndonjė vajzė, pa e marrė parasysh se ēfarė raporte dėshironi tė krijoni me tė, do tė thotė se ose je person vėrtet i rėndėsishėm pėr rrethin ose shtiresh se je! Nėse me vete ke marrė qenin, atėherė ajo do tė kuptojė se je tip vetmitar dhe se je shumė i pėrshtatshėm si baba i fėmijėve tė saj.
Natyrisht se gjithnjė nuk janė me tė drejtė kėto konstatime tė femrave, por ja qė ato nga kėto gjėra fillojnė tė krijojnė bindje ashtu automatikisht. Kėto gjėra femrave u krijojnė njėfarė baze ku do ta themelojnė mendimin dhe bindjen e tyre.
Profesori i psikologjisė, Michael Cunningham nga universiteti Lousville thotė: “Pėr tė kuptiar se ēfarė ėshtė prodhimi, sot gjithkush shikon nė paketim. Nėse njėherė keni mbetur tė zhgėnjyer nga prodhimi, herėn tjetėr mė tepėr rėndėsi do t’i kushtoni paketimit. Dhe kur tashmė ka mbledhur dhe pėrpunuar mjaft materiale, do tė filloj tė studioj nė tjetėr sferė…

3. Sytė flasin mė tepėr se vetė goja
Sytė janė aq tė lėvizshėm dhe nė ēdo lėvizje japin nga njė informacion. Profesori Maichael thekson se, prej syve mund tė vėrehet se sa ėshtė i mencur njė njeri nė bazė tė asaj se a veprojnė sytė e atij personi aktivisht apo janė tė ngurtėsuara. Pastaj se sa ėshtė i shėndetshėm: a janė tė kthjellėt apo tė skuqur, apo tė turbullta. Nėse bebėzat i keni tė zgjeruara, atėherė jepni sinjal se po mendoni nė diēka seksuale, ndoshta pėr ndonjė aktore seksi bombė!. Mos harroni se ajo ka tė drejtė qė i beson syve, ngase lėvizjet e syve janė tė drejtuara nė njėfarė mėnyre nga ndėrdija e njerėzve. Dhe atėherė ėshtė ēasti kur edhe ajo merr nė mėnyrė tė ndėrdijshme mjaft informata pėr botėn tuaj dhe sjell vendimin pėr po apo jo…
Tjetėr gjė qė asaj i tėrhjeq vėmendjen ėshtė edhe madhėsia e syve tu. Pėr njė vajzė, sa mė tė mėdha i ka sytė mashkulli aq mė i bukur ėshtė. Kėshtu thotė psikologu social, Anita Barbee, e cila bashk me burrin e saj profesorin Michael Cunningham, e kanė mėsuar ndikimin e fytyrės te joshja e njerėzve.
Sytė e mėdhenj tė femra asocionojnė me pamjen e foshnjeve simpatike. Edhe vetė mund ta merrni me mend se sa tė dhėna janė femrat pas foshnjeve. Prej gjithė kėsaj, ngjyra e lėkurės ėshtė mė pak e rėndėsishme dhe ajo varet nga shija individuale e femrės. Ndėrsa sa i pėrket syzeve, pėrshtypje shumė mė tė mire lenė nėse ato janė nė harmoni me fytyrėn tėnde.


Kur dashuria harxhohet
Edhe kur mė s'ka arsye partnerėt tashmė tė distancuar nga dashuria pėr njėri tjetrin, me veten fjalosen rreth asaj se kush e ka filluar i pari! Kur s'ka me dashuri, tė irriton prekja e partnerit. Tashmė diēka tė shtyn tė ndėrrosh gjėrat qė kanė qenė urė lidhėse me partnerin, madje qoftė ajo edhe ndėrrimi i adresės se e-mail. Papritmas konstatoni se keni krijuar lidhje dashurie me njeriun e huaj pėr ju! Nė anėn tjetėr nė atė zbrazėti shpirtėrore ju shfaqet personi nga e kaluara e juaj apo ndoshta dhe dikush tjetėr qė momentalisht ua tėrheq vėmendjen. Nėse tashmė vėreni kėto shenja nė vete apo te partneri, duhet tė filloni tė mendoni se koha ėshtė qė tė zgjidhni rrugėn mė tė mirė tė mundshme pėr lidhjen tuaj dhe t'i vendosni pikė tė gjitha marrėzive. Natyrisht se asnjėherė nuk ėshtė keq tė shpėtoni njė lidhje me personin qė dikur pėr ju ka qenė gjithēka, por nė anėn tjetėr nuk e vlen tė mundoheni nėse tashmė ndiheni tė paralizuar nė atė lidhje.

Si tė organzoni ndarjen nga partneri

1. Zhdukja e qetė
Mėnyrė mė e zakonshme e ndėrprerjes s lidhjes ėshtė ajo e ngadalshme, e qetė duke u larguar gradualisht dhe duke shpresuar se partneri do t'ju harroj apo do tė gjej dikė tjetėr. Si arsyetim gjeni se jeni shumė tė zėnė me punė, smundeni tė dilni etj. Kėshtu bėni gjithēka qė me partnerin tuaj ta mbani distancėn. Nuk pėrgjigjeni nė telefon, e ndėrroni numrin etj. Duhet tė kihet parasysh se kjo metodė funksionon vetėm te lidhjet e shkurta, qė kanė zgjatur vetėm 2-3 muaj.

2. Ndarja sy mė sy
Shumė psikologė pajtohen se mėnyra mė e mire e ndarjes ėshtė kur tė ulet ēifti sy mė sy dhe qetė, por me vendosmėri i sqarohet partnerit se nuk keni asgjė personale, mirėpo problemi ėshtė se lidhja nuk funksionon. Lamtumirė, dhe mos lini ura prapa vetes. Kjo ėshtė mėnyra mė e mirė pėr ta liruar edhe partnerin.

3. Gėnjeshtrat
Ėshtė zgjidhje e vėshtirė, por ndonjėherė gėnjeshtra ėshtė mė e mire se realiteti i hidhur. P.sh ėshtė mė mire tė shpikni diēka dhe tė thuani se: " kam gjetur dike tjetėr dhe dua tė jem me tė" se ta thoni tė vertetėn e hidhur:" mė me dėshirė do tė flija nė stallė se sa tė dy sėrish me ty nė shtrat". Nėse pėrcaktoheni tė zgjidhni gėnjeshtrėn qė ėshtė e lehtė dhe pėr tė cilėn edhe partneri do tė kuptoj se nuk ėshtė arsye e vėrtetė, duhet tė jeni tė vendosur. P.sh: "nuk jam i gatshėm tė obligohem", apo "dua tė pėrcaktohem pėr karierė nė punė". Shumė vėshtirė e ka partneri qė tė mos i pranoj kėto arsyetime.


Tė tė fal 1 orė dashuri mė kushton 1 minutė kohė
Nėse minutat nuk tė mjaftojnė, ose ke shumė kohė nė dispozicion dhe pas kėnaqėsisė nuk ke ēfarė tė bėsh?!
Njė marrėdhėnie seksuale mund tė realizohet nė 15/30/60 minuta ose…… nė njė ditė tė tėrė

E rėndėsishme ėshtė tė kapėsh momentin e

duhur erotik dhe ta shijosh deri nė sekondat e fundit.

Ekspertėt zbulojnė tė gjitha teknikat pėr tė patur njė orgazėm tė shpejtė dhe tė furishme.

Sa herė vėshtron tė dashurin tėnd, tė ndizet njė ndjenjė e pafrenueshme e “ physical contact'', qė shtohet edhe mė shumė nė qoftė se e gjen gjysmė nudo dhe me njė shikim pasional si ai i Brad Pitt tek filmi “Troja”.

Mėkat nė qoftė se kėto momente kaq pasionale dhe erotike dalin atėhere kur i keni minutat e numėruara, kur miqte tuaj ju presin poshtė shtėpisė. Edhe pse koha juaj ėshtė e kufizuar pėr t'iu pėrkushtuar seksit dhe pasionit, ja ku janė teknikat pėr tė optimizuar kronometrin sikur tė ishte njė Olimpiadė.

Ēmimi? Orgazma si medalje.
Keni 20 minuta ?
Shfrytėzojeni nė maksimum, nuk ka kohė pėr tė humbur. Sepse nė qoftė se njė minutė ju ikėn duke u zhveshur dhe njė tjetėr duke u puthur, ju ngelen vetėm 780 sekonda pėr tė arritur atė qė doni. Nė fakt ėshtė vėrtet pak pėr njė raport komplet, atėherė ju duhet tė bėni ledhatime shumė tė nxehta sa partnerit t'i merret fryma. Seksi oral nė kėto raste do t'ju bėjė tė pėrjetoni vėrtet ndiesi tė thella.

Keni 30 minuta?
Lėvizni!
Organizo njė darkė nė shtėpinė tėnde dhe ftoje qė ai tė vijė mė parė. Por kur e sheh qė ai ėshtė duke ardhur dhe koha po ikėn atėherė “seanca seks” duhet tė jetė sa hap e mbyll sytė. Shtrihuni tek divani dhe rrini anash, nė mėnyrė qė fytyra jote tė jetė kthyer nga kėmbėt e tij. Nga ky pozicion strategjik mund t'i dhurosh njė orgazėm ‘'very strong'' partnerit. Para se tė bėni seksin oral hani njė karamele me mente qė ndihmon nė shtimin e fluksit tė gjakut nė pjesėt intime dhe kėshtu partneri do tė arrijė njė orgazėm tė shpejtė.

Keni 1 orė
E dije? Pėr 90 vajza mbi 100, orgazma ėshtė njė konfirmim nė qoftė se vjen pas 20 minutave, faza e ledhatimeve. Kėshtu qė 1 orė ėshtė mėse e mjaftueshme. Mund tė jetė rasti pėr tė provuar pozicione tė reja.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
elirdi
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 2
Age : 28
Location : pasati
Points : 0
Registration date : 03/11/2007

MesazhTitulli: tung   Sun Nov 04, 2007 8:35 am

shum i mir webi asht flm per mesazhin klm oki]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Si ju shohin femrat juve ne takimin e parė?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Dashuria-
Kėrce tek: