::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Per Ty

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Poezi Per Ty   Mon Mar 19, 2007 2:36 am


Si do te ndiheshi juve qe pas nje operacioni te gjate per transplant zemre te ktheheshit ne shtepi dhe mbi komodin te gjeni nje leter nga e dashura juaj:
-Jam e lumtur qe zemra ime jeton brenda teje!
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...
Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jeteDashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...
Dashuria e pare ka me shume nektare...
Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...
Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...
Dashuria ėshtė rrezja e jetės,jeta pa dashuri s’ka shije

Dashuria ne zemer fillon dhe aty shkrihet!
Ngadhnjeni dhimbjen,sundoni jeten dhe besoni ne enderrat tuaja se ato nuk ju genjejne...
Mos u dorezo,cdo gje vdes,vdes jeta e jeton vdekja,vdekja e pret vdekjen,jeto jeten
Tash aventurat e mija moren fund por nje vajze si ty nuk mund ta gjej askund!

Shpirt,cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren,aty je ti!

Dashuria lind nga uria,rritet nga ushqimi dhe vdes nga ngopja


Nese dashuria eshte droge,atehere une jam narkomani me i madh
Nese diku egziston dhembja atehere ajo eshte jeta pa tyNese dikush mundet me copezen e akullit ne diell ta shkruaj emrin tend,atehere i besoj se te do me shume se une(hahahaha)Nese,te dashurosh do te thote te jetosh, atehere me te dashuruar ty do te thote te jesh i pavdekshem
Pa ty gjihcka eshte asgje,e me ty asgje eshte gjithcka.
Mjafton vetem nje moment qe dikend ta dashurosh,e per ta harruar ate nuk mjafton e tere jeta
Me fal qe te dashuroj por kete ndjenje smund ta ndaloj si kam fajet une qe te dua por zemra ime qe s'me ka pyetur mua
Askush nuk mund t'i shpetoj as dashurise,as vdekjes


Ti linde per mua,ndersa une vdes per ty!

Momentalisht gjindem ne spital,jam ne gjendje te rende kritike.Pas analizave te bera me thane se kam gure ne veshke,yndyre ne gjak dhe TY ne zemer...Si nata kur nuk ka drite,si deti kur nuk ka uje,si Presheva pa bukuri,ashtu une ndihem pa ty!Dashuria thote kurre mos e marto dike qe mund te jetosh me te,por martoje ate qe nuk mund te jetosh pa teJetoj dhe vuaj ne nje qytet te huaj,pa ty une po vdes por ne boten tjeter te pres…Adelina vallėzon dhe para meje dredhohet, por dashuria me ty kurrė nuk harrohet(hahaha)!Kam ndjenjen se nuk te dua,kam shprese qe edhe ti po ashtu nuk me don,por prap se prap syri im vetem per ty lotonEshte e veshtire te bejme nje krahasim midis qiellit dhe syve te nje njeriu qe dashuron sepse te dy lotojne ne kohe te keqe e te dy shkelqejne ne kohe te mireKeq eshte me vdek,keq eshte me u mbyt,keq eshte kur shume dashurohesh....e me keq eshte kur s’te lejojne te bashkohesh!!!


E shkruajta te dua ne rere,e fshine dallget,e shkruajta ne qiell,e fshine rete,e shkruajta ne zemer,do mbetet perjete.

Nese cdo here qe mendoj per ty,do te binte nje yll,qielli do te vdiste nga vetmia.

Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...


Une ti dua syte e shkruar qe shume kohe i kam kerkuar.Une ti dua buzet e tua qe me presin vetem mua.Te betohem ne rini se te dua vetem ty...

Pashe ne qiell qe mungonte nje yll,u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty!!!

Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas..


Nese eshte e bere me dashuri,asgje nuk eshte mekat.

Pasuria nuk te jep dashuri,por dashuria na ben te pasur.

Nese dashuria do te kishte ze,zemra ime do te kendonte perjete.

Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr..uvaaa....


Syte e tu si te nje maceje jane per mua nje gervishtje ne zemer.

Momentet e bukura nuk i ndjen kur i jeton,por vetem kur i kujton me nostalgji...
Kam besuar se kam dashur shume persona...por vetem tani qe te humba kuptova qe je njeriu qe vertet dua .....je ti..... Te dua!Nese do te me duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes time do te te zgjidhja ty, sepse je ti jeta ime.

Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje...
Ti me the per te te harruar,por une kam qen aq i harrueshem sa qe kam harruar per te te harruar...E dua dashurine,sepse eshte lumturi,ndonese te jep ndonjehere trishtim,por prape eshte e bukur,sepse eshte DASHURI.

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie,por poezia e ben te pafund!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Te duash eshte te zgjedhesh,te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

Puthje te njejta nuk ekzistojne,cdo puthje ka shijen e vet!


Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate


Puthjet nga puthjet shume ndryshojne,
por puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon.

Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes,ajo fjale eshte DASHURICdo minut pa ty,eshte nje minut si mos te isha ne jete
Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!

Ti dua your eyes, sepse janė very nice, shpirt look at me, because I can't live pa ty. Eja please to me, sepse i can't forget ty...!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Poezi Per Ty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: