::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Mos me thirr me ne emer

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Mos me thirr me ne emer   Sat Feb 17, 2007 8:25 am

Mos me thirr me kurr ne emer
mos ma djeg me shum kete zemer
mos me lendo shpirtin e shkrete
se asnje shpirt tjeter sdo mbete

Mos me thirr me kurr ne emer
se nuk je e vetmja femer
qe te me bej shum te vuaj
dhe per te poezi te shkruaj

emrin tim kurr mos e permend
se sdo te zihet vendi vend
se i vetmi zot do te denoje
askush bindu ,askush sdo te shpetoje

me fal per keto fjale qe ti them
se ndoshta do te duken te hidhura
por kjo qe them eshte e vertete e paster
ne mes te dy enderrave te lidhura

harro ate qe mbeti pas
harro zemren qe tash po plas
harro lotin tim qe pikoi
harro zemren qe te dashuroi
Mos me thirr me kurr ne emer
pos me djeg si zjarr ne zemer
mos me fal enderra te gjata
se dhe keshtu spo kalon nata

harro se une ekzistoj
edhe se une smund te harroj
harro se une tash po vdes
perjete humba qdo shprese
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos me thirr me ne emer
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: