::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 sOt pReS LeTeR nGa Ti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: sOt pReS LeTeR nGa Ti   Sat Feb 17, 2007 8:21 am

Sot pres leter nga ti
valle a do te me shkruash ?
me shkruaj nese e din
qka dmth te vuash ...


E pres letren tende
pergjigje te me kthesh
pres veq fjale te mira
e jo zemren te ma thesh


Mendo se per ty
shum gjera une kam bere
edhe duart e mia
ne zjarr i kam vene


Edi se do te me shkruash
por vonon kjo largesi
koha do te tregoj
si eshte jeta ne vetmi...


Sot pres letren tende
dhe besoj se do te me shkruash
zjarrin qe ka kjo zemer per ty
me fjalet tua do te ma shuash


Ti je larg, per ty une mendoj
letren tende me mall e pres
kete vuajtje me thuaj a e meritoj?
me mire do te ishte qe te vdes


Lexo letren qe ta kam shkruar
por te lutem mos qaj
keshtu eshte ,me u dashuruar
e ne zemer thelle te mbaj


E pres letren tende te bukur
e ndjej se do te me shkruash sot
vertete do te me besh te lumtur
vetem beso te i madhi zot


Me thuaj edhe sa te pres
letren tende me fjale te mira?
plotesmi mua edhe vetes
te gjitha te drejtat deshira


Ne mesin e letres bere nje zemer,
ne mesin e zemres shkruaje nje emer
le te jete ai veq emri yt
nje dashuri e lindi nje fryt.!


Afer emrit tend shkruaje me pika
edhe emrin tim te vertete
edhe pse ndoshta kete nuk e din
shkruaje ate qe ne zemer te ka mbete


Kthema letren ,kthema pergjigjen
mendohu mire pastaj trego
qka dmth ta refuzosh pameshire
zemren e sinqerte qe te do!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
sOt pReS LeTeR nGa Ti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: