::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Jeta ne mergim

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Jeta ne mergim   Sat Feb 17, 2007 8:19 am

Qka don me than gurbeti por ata qe jetojn

Jeta ne mergim jet e mir luksoze por per shpirtin tim eshte vetem denim

Jam krenare kėshtu si jam,
Zemrėn t'drejt boll e kam,
t'keqen kujt nuk ja dua,
mė e shejta ėshtė pėr mua.

Ndaj familjes nderin ruaj,
edhe at nė vend tė huaj,
Mė nė fund ē'kam prej saj?
Syt me lot gjithmon ti mbaj!

Pse n'Vendlindje s'mund tė shkoj?
me shok e shoqe tė jetoj?
t'foli, t'qeshi nė gjuh tė nėnės
ku mjep fuqi drit e hėnės.

Pse n'vend t'buzqeshjes t'rriedhin lot?
Pse t'mė shkoj rinia kot?
Pse t'jetoj n'mėrgim tė errėt?
ku as dielli si lshon rreze
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Jeta ne mergim
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Foto nga jeta dhe vepra e Dr. Rugoves!
» Edhe njė zbulim nga jeta e Michael Jackson-it
» Jeta private e Muhametit...
» Jeta e re pas divorcit. Kam oferta pėr tė hyrė nė politikė
» Bibliografia e Ramiz Kelmendit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: