::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dorėzohet hackeri - McKinnon

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Dorėzohet hackeri - McKinnon   Sat Jan 27, 2007 7:36 am

Qeveria britaneze ka vendosur ta dorėzojė
hakerin Gary McKinnon Qeverisė sė SH.B.A.-ve. McKinnon akuzohet pėr
hyrje nė sistemet kompjuteristike tė Qeverisė sė SH.B.A.-ve mė
saktėsisht 97 herė), pėrfshirė Pentagonin, Ushtrinė dhe Marinėn.

Dėmi
qė ka bėrė hakeri, ėshtė vlerėsuar rreth 700 mijė dollarė, ndėrsa
hakerit i kėrcėnohet dėnimi me burg prej 70 vitesh dhe 1.7 milion
dollarė dėnim me tė holla. Vet hakeri ka deklaruar se ėshtė shumė i
brengosur dhe i dėshpėruar nga vendimi i shtetit tė tij pėr dorėzim.
Sulmet ndaj institucioneve tė pėrmendura kanė ndodhur qė nga muaji
Shkurt i vitit 2002 dhe njė herrit konsiderohen si sulmet mė tė mėdha
tė tė gjitha kohėrave ndaj institucioneve ushtarake...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Dorėzohet hackeri - McKinnon
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: