::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Qasje nė Internet GPRS dhe MMS pėr tė gjithė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Qasje nė Internet GPRS dhe MMS pėr tė gjithė   Mon Jan 22, 2007 3:32 amVala, nga e premta, lanson shėrbimet e reja tė qasjes nė Internet dhe
tė MMS , duke pėrmbushur kėshtu edhe njė premtim tjetėr dhėnė
konsumatorėve pėr qasje dhe liri tė plotė nė komunikim.

Produkti
i ri GPRS ėshtė shėrbim qe konsumatorėve tė Vala-s u mundėson qasje nė
internet pėrmes telefonit mobil .Qasja nė internet dhe dėrgimi i
Mesazheve multimediale realizohet pėrmes platformės sė njohur si GPRS-
General Packet Radio Service.Produkti i ri GPRS ėshtė shėrbim packed-based pėr komunikim pa tela nė
telefoni mobile qė ėshtė nė dispozicion pėr shfrytėzuesit e rrjetit
GSM. Kjo nėnkupton edhe avancimin e rrjetit tė Valės nga Gjenerata e
dytė nė Gjeneratėn 2.5 tė rrjetit.Pėr tė gjithė konsumatorėt Prepaid dhe Postpaid shėrbimi GPRS ėshtė falas deri mė 12 janar 2007.Kjo periudhė ėshtė lėnė me qėllim, qė tė testojme funksionalitetin e
shėrbimit dhe qė konsumatorėve tonė tu japim njė mundėsi mė tepėr qė tė
shijojnė vetė mundėsitė qė ofron qasja nė internet pėrmes Valės.Pėr konsumatorėt PostPaid, ky shėrbim ėshtė aktivizuar automatikisht
para njė jave. Kėshtu kėtyre konsumatorėve u mbetet vetėm qė tė
vendosin parametrat e konfigurimit pėr tė pasur qasje nė internet dhe
nė MMS.


Konsumatorėt Pre Paid, duhet tė aplikojnė pėr aktivizim nė faqen e internetit tė PTK, www.ptkonline.com.

Nė tė njėjtėn
faqe te internetit janė tė vendosura edhe tė dhėnat bazė dhe specifike
( pėr njė numėr tė madh tė telefonave) pėr konfigurim tė shėrbimit tė
internetit si dhe tė shėrbimit MMS.Ndėrsa MMS do tė tariforet vetėm pėr dėrgimin e tyre, i cili do tė
kushtojė vetėm 0,25 €, pėrderisa MMS e pranuar nuk do tė tariforen.
Ēmimi i MMS ėshtė konkurrent me ēmimin e operatorėve tjerė nė rajon.Pėr tė shfrytėzuar kėtė shėrbim konsumatori duhet tė aplikojė nė ueb faqen e PTK-sė
www.ptkonline.com ku do tė mund tė bėjė regjistrimin pėr tė benificuar nga ky shėrbim i VALA-s.Ndėrsa, MMS (Shėrbimi i mesazheve multimediale) ėshtė njė evolucion
prej suksesit tė madh tė SMS-it, i cili iu mundėson shfrytėzuesėve tė
telefonave mobil qė tė dėrgojnė dhe pranojnė mesazhe tė kombinuara me
elemente tė pasuruara tė mediave: tekst, imazhe, foto, zė, animacione
dhe video. Dhe jo vetėm mesazhe tekstuale sikurse nė SMS.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Qasje nė Internet GPRS dhe MMS pėr tė gjithė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Agim Gashi:KRIMINALITETI NE INTERNET
» Mentor Thaqi:NĖ PĖRKUJTIM TĖ MASAKRĖS SĖ BELEGUT TĖ DEĒANIT DHE GJITHĖ MASAKRAVE NĖ ATDHEUN TIM,NDERIM!!!
» Arbana Xharra:"Bac u kry", tė gjithė po ikin
» Njė pyetje nga Ilir Dardani: A ėshtė Gjergj Kastrioti Hero i tė gjithė Shqiptarėve? (I)
» Kėze Kozeta Zylo: Dy motra shkodrane, dy lule tė bukura gjithė aromė tė Mėmėdheut tonė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: