::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 LaCie USB Key 8 GB, Maxell M-Drive

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: LaCie USB Key 8 GB, Maxell M-Drive   Mon Jan 22, 2007 3:15 am

Nė tregun e USB Flash memorieve ėshtė vėshtirė tė gjendesh.Gjithnjė e
mė shumė po paraqiten, shumė prodhues prezantojnė gabimisht prodhimet e
veta dhe nuk ofrojnė kualitet qė I pėrket ēmimit. Dy prodhime vijnė nga
kompania francezo-amerikane LaCie dhe nga Maxell. Bėhet fjale pėr drajv
me kapacitet prej 8 GB.LaCie USB Key ka karakteristika fizike interesante.Ka kmobinim tė
plastikės shumė kualitative me ngjyrė portokalli dhe metali tė pėrhimtė
pa kurrfarė mbishkrimi dhe zbukurimi. Si indikator I lidhjes ėshtė LED
indikatori I kaltėrt I fshehur nė pjesėn e metaltė qė ėshtė gati I
padukshėm kur USB nuk funksionon. Karakteristika mė intersante ėshtė
masa e saj, peshon vetėm 60 gram. Edhe ky Flash pėrbėhet prej njė forme
pllakore qė do tė thotė se nuk ka dimenzionet e USB klasike por sa njė
karte kreditore. Nė pjesėn e pėrparme gjendet njė e thelluar ku
vendoset USB konektori I cili me shtėpizėn lidhet nėpėrmjet njė kablli
shumė tė hollė.Kushton rreth 100 euro.


Maxell M-Drive pėrbėhet prej hardisku njė inch me kapacitet prej 8 GB.
Pėrveē teknologjisė karakterizohet edhe me dimenzione mė tė vogla nė
krahasim me LaCie. I ndrėrtuar prej plastike tė zezė dhe pėrhimtė, nga
njėra anė posedon USB konektorin I cili rotohet kurse kundra saj
gjendet LE Dioda (e kaltėrt dhe portokalli). Masa ėshtė shumė mė e
vogėl se sa LaCie. Nė paketė pėrvec tjerash vjen dhe softver me emrin
Ceedo. Bėhet fjalė pėr programin I cili mundėson mė lehtė tė barten tė
dhėnat personale. Ekziston mundėsia edhe upgrde nėpėrmjet add-on.
Instalimit tė programeve tė reja si dhe My Documents folderi qė merret
me vete.Perfomansat e shpejtėsisė nuk janė edhe aq kualitative - nė
praktikė funksionin si USB 1.1 aparat edhe pse pėrkrahė plotėsisht USB
2.0 standardet. Nė treg do tė kushtojė rreth 120 euro.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
LaCie USB Key 8 GB, Maxell M-Drive
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: