::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Matsushita ndėrton fabrikėn mė tė madhe nė botė pėr plazma e

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Matsushita ndėrton fabrikėn mė tė madhe nė botė pėr plazma e   Mon Jan 22, 2007 3:08 am


Kompania Matsushita Electric Industrial e njohur si Panasonic ka
njohtuar se po planifikon tė ndėrtojė fabrikėn mė tė madhe nė botė pėr
prodhimin e plazma paneleve e cila do tė ketė kapacitet prej rreth 1
milionė panele me madhėsi prej 42 inch nė vit. Kjo kompani pėr
ndėrtimin e kėsaj fabrike do tė investojė rreth 2.3 miliardė dollarė.
Ndėrtimi i kėsaj fabrike do tė fillojė nė muajin nėntor dhe se prodhimi
do tė fillojė nė maj tė vitit 2009. Si arsye kryesore kompania ka cekur
faktin se kėrksa globale pėr televizorė me ekran tė rrafshtė me
diagonale mbi 37 inch do tė rritet shumė dhe do tė arrijė tė shiten mbi
30 milionė copė.

Kjo fabrikė e re do tė ndėrtohet nė qytetin japonez Amagasaki.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Matsushita ndėrton fabrikėn mė tė madhe nė botė pėr plazma e
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Partizan Cene: Valicia e madhe ..!! Tregim horror ..Marre shkak nga nje ngjarje reale ..!!
» Konkurs letrar - Pėr nderė tė 100 vjetorit tė ngjarjes mė tė lavdishme tė historisė sė Malėsisė sė Madhe
» Kristaq Shabani:VEPRIMTARI E MADHE NE GJIROKASTER PER RILINDASIT E MEDHENJ BAJO E ĒERĒIZ TOPULLI
» Indrit Vokshi: Kryengritja e Madhe

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: