::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Me testet e gjakut parashihet infarkti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Me testet e gjakut parashihet infarkti   Mon Jan 22, 2007 3:02 amMe testet e gjakut parashihet infarktiHulumtuesit nga "University of California" kanė zbuluar testin e gjakut
i cili mjekėt mund tė paralajmėrojė pėr njė infarkt tė mundshėm.Rritja e proteinės qė quhet NT-proBNP tregon dėmtimin e muskulit tė
zemrės, edhe te ata pacienta qė janė stabil, njohtojnė hulumtuesit qė
kishin bėrė rreth 1000 pacienta tė testuar.Kėta hulumtues presinqė ky test i ri i zbuluar pėrdoret pėr zbulimin e
tė sėmurėve qė vetėm se ekzistojnė tė cilėt kane nevojė pėr terapi
shtesė, por dhe se nuk besojnė se me tė mund tė diagnostifikojnė
sėmundjet e zemrės.Rezultatet e kėtij hulumtimi janė prezantuar nė "Journal of the American Medical Association.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Me testet e gjakut parashihet infarkti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: