::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Dita pėrkujtimore pėr Presidentin Rugova

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Dita pėrkujtimore pėr Presidentin Rugova   Mon Jan 22, 2007 3:01 am


Tė dielėn me manifestime tė ndryshme shėnohet Dita pėrkujtimore pėr Presidentin Rugova

Prishtinė, 18 janar- Nė organizim tė Presidencės sė Kosovės, tė dielėn,
mė 21 janar, me veprimtari tė ndryshme shėnohet Dita pėrkujtimore pėr
Presidentin Ibrahim Rugova, nė njėvjetorin e ndarjes nga jeta.
Manifestimet pėrkujtimore fillojnė qė nga orėt e hershme tė mėngjesit,
me homazhe dhe nderime te memoriali i Presidentit Rugova, ku
udhėheqėsit mė tė lartė tė vendit - Presidenti Fatmir Sejdiu me
bashkėpunėtorė, kryekuvendari Kolė Berisha, Kryeministri Agim Ēeku, si
dhe pėrfaqėsues tė KFOR-it, UNMIK-u, dhe delegacione tė tjera tė larta
si nga LDK-ja dhe nga organizmat tjera - nė orėn 9 e 11 minuta bėjnė
homazhet dhe vendosin lule te varri i Presidentit Rugova. Jeta e
Presidentit Rugova u shua nė orėn 11.38, mė 21 janar 2006. Sipas Samet
Dalipit, kėshilltar i Presidentit Sejdiu, aktivitetet vazhdojnė nė orėn
12.00 nė Teatrin Kombėtar ku do tė mbahet njė akademi pėrkujtimore pėr
Presidentin Rugova dhe ku ku do tė flasė Ppresidenti i Kosovės Fatmir
Sejdiu. Ndėrsa, aktivitetet do tė vazhdojnė nė orėn 15.00 me njė
tribunė tė shkrimtarėve kushtuar figurės letrare tė Ibrahim Rugovės, ku
do tė ligjėrojnė Sabri Hamiti, Kujtim Shala dhe Vehbi Myftari. Ndėrkaq,
nė orėn 18.00 Presidenti Rugova do tė pėrkujtohet me ndezjen e qirinjve
nė sheshin "Skenderbeu". Manifestimi do tė pėrmbyllet me mbajtjen e njė
koncerti nga Filharmonia e Kosovės nė sallėn e Kuqe tė Pallatit tė
Rinisė. Sipas Vehbi Miftarit, LDK-ja nuk ka paraparė manifestime t ė
veēanta, por ajo do tė jetė pjesė e kėtyre organizimeve qė mbahen nėn
kujdesin e Presidencės. "Ėshtė vendosur qė po tė dielėn tė bėhen
homazhe te Memoriali i Presidentit Rugova nga tė gjithė kryetarėt e
degėve tė LDK-sė", tha Miftari. Sipas tij tė gjitha degėt do tė
organizojnė akademi pėrkujtimore sipas parashikimeve tė tyre vetjake.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Dita pėrkujtimore pėr Presidentin Rugova
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Dita ndėrkombėtare e Emigracionit
» Ramadan Emini:5 MAJI, DITA E DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT...
» Dita e Pavarėsisė sė SHBA-sė, sinonim i lirisė
» Rugova II
» Kryeministri Thaēi: Rugova ėshtė emėr i krenarisė shqiptare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: