::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 "Tom and Jerry" - propaganda mė e fortė izraelite

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: "Tom and Jerry" - propaganda mė e fortė izraelite   Mon Jan 22, 2007 2:58 am

"Tom and Jerry" - propaganda mė e fortė izraelite e tė gjitha kohrave
Hasan Bolkhari, profesor i filozofisė nė dy Univerzitetet mė tė njohura
nė iran ka thėnė kėto ditė se filmi vizatimor "Tom and Jerry" nuk ėshtė
vetėm njė film i zakontė por njėra ndėr propagandat mė tė fuqishme
izraelite e tė gjitha kohėrave."Nėse shikoni historinė e Europės tė shekullit 19, do tė shohni se kush
ka pasur fuqi mė tė madhe dhe para mė sė shumti - izraelitėt! Kjo
ndoshta do tė jetė edhe arsyja kryesore qė Hitleri kishte filluar
trendin antisemit. Shikoni "Listėn e Schindlerit"! Secilin izraelit
kanė detyruar tė mbajnė yllin e verdhė nė rrobe dhe i kanė quajtur
minjė tė ndyrė. Filmi vizatimor "Tom and Jerry" ėshtė krijuar vetėm se
vetėm pėr tė ndryshuar mendimin rreth minjėve" tha Bolkhari.Ai gjithahtu pohoi se tani e tutje sa herė qė do tė shikojmė kėtė film
vizatimor, nė mendje do tė kemi pohimin e tij. Miu Jerry sic thot
Bolkhari nė filmin vizatimor ėshtė shumė i menēur dhe gjithmonė mund
macėn. Edhe spe raporti i tyre ėshtė i tillė, shkathtėsia e miut Jerry
ju detyron qė tė mos urreni atė. Pėrkundrazi. Gjithēka qė bėn ai ėshtė
e ėmbėl. ėshtė simpatik dhe i menēur. Kjo ėshtė krijur nė kėtė mėnyrė
vetėm se vetėm pėr tė hequr nga mendja e fėmijėve europian "foton" e
miut si kafshė e ndyrė. Pėr fat tė keq, kemi edhe filma tjerė vizatimor
Hollywoodian" tha Bolkhari.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
"Tom and Jerry" - propaganda mė e fortė izraelite
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Adelina Dardha: Poezi " E ėmbla ime nėnė" Gezuar nėnė diten e lindjes sot me 14 Shkurt. Me mall tė puth.
» Shaban Cakolli:Aksion humanitar i "Im- Zeichen- der-Liebe" dhe "Dibranit-transport" pėr invalidėt e luftės sė Kosovės
» Nė Filadelfia u promovua libri "Pėrjetė me ty" i autorit Ivzi Ēipuri (1)
» Iren Papas: NĖ KUVENDIM ME MITET (Prof. Dr.ADRIATIK KALLULLI mbi librin e Irena Gjonit "Marredhenie te miteve dhe kuiteve te Bregdetit ...

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Informacione :::::..... :: Lajmet Ditore-
Kėrce tek: