::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --   Thu Dec 28, 2006 8:56 am

NE QE MOTI I KISHIM BASHKUAR ZEMRAT ME LINDEN,E VALONIT IU ISHTE BERE NJE KERCENIM I MADH KJO LIDHJE E JONA SERIOZE.
PATE VENDOSUR QE TA THERISTE LINDEN DHE TI KERKOJE FALJE TE LARTA PER ATE GABIM SHUM TE MADH QE I KUSHTE BERE ASAJ,po normal se linda nuk e kishte pranuar pendimin e tij dhe i kishte thene qe me mos ta shqetesonte sepse ajo me dashuronte mua,dhe per kete arsye e ndiente veten shum te lumtur!!!
VALONI NONSTOP DESHIRONTE TE GJINTE NDONJE SHKAS VETEM E VETEM QE TE NA NDANTE NEVE DHE TA RIKTHENTE LINDEN PERSERI PER VETE,,,panderpre genjente,pore kete her e kishte gjetur nje genjeshter shum serioze.
UNE NJE DITE ME MOTREN TIME ISHIM DAL QE TJA BLEJM LINDES NJE UNAZ PER DITELINDJEN E SAJ,NDERSA VALONI NA KISHTE PAR NEVE,dhe menjeher e kishte thirur linden qe te del qe te na shihte neve.I KISHTE THENE SE UNE NDONSE ISHA I FEJUAR DHE KISHA DALUR ME TE FEJUAREN TIME...
MBASI JA BLEVEM NJE UNAZ SHUM TE VLEFSHME,UNE PREJ EMOCIONEVE QE I KISHA JA QITA KRAHUN MOTRES DHE ECNIM NEPER QYTET!!!
LINDA NA KISHTE VEREJTUR DHE KISHTE BESUAR NE KETE GENJESHTER...
POSA MBERINEM NE SHTEPI,une menjeher e hapa telefonin dhe e thira linden qe ta linim takimin per tja festuar ditelindjen e saj,dhe ti benim surpriz me motren time..
AJO KURE E KUPTOI SE NE TELEFON ISHA UNE ME THA KESHTU;
SHUM MIRE U BA QE ME THIRE,EDHE UNE MENDOJA TE JU THERAS DHE TE JU TREGOI SE LIDHJA JONE PERFUNDOI,,,ME THA SE ISHTE PENDUR NGA NDARJA ME VALONIN DHE ME THA SE TANI E KUPTOVA SE VALONI ME ESHTE DHE DO TE JET DASHURIA IME E PARE DHE E FUNDIT,,,DHE E MBYLLI TELEFONIN DUKE ME THENE LAMTUMIR TRADHTAR!!!
QKA TE JU THEM UNE MBETA I SHTANGUAR PA FJAL DHE I HABITUR PA MAS,sepse shum mire na shkojke kjo dashuri..
AQ SHUM ME NDIKUAN OFENDIMET E LINDES SA QE FILLOVA TE MENDOJ SE KJO DASHURI E JONA ISHTE VETEM NJE LOJ E THJESHT.dhe u betova se do te jetoja vetem per hakmarje...
LINDA DITELINDJEN E SAJ E KISHTE FESTUAR ME VALONIN,dhe e kishin lidh besen qe posa te perfundon viti shkollor do te fejoheshin...
ISHTE PERFUNDUAR VITI SHKOLLOR,e keta dy i kishin bere te gjitha pergatitjet per fejes,,
dhe prinderit e valonit kishin vendosur qe fejesa te realizohej ne nje sall shum te madh,DHE KISHTE ARDHUR QE TA REZERVONTE PRKESTREN E QUAJTUR (HAREJA),KU KENGETAR KRYESOR ISHA UNE!!!KETE AS VALONI E AS LINDA NUK E DINTE,,pore as une nuk e dija se eshte mbremja e lindes dhe valonit!!!
MBERINEM NE SALL,DHE NE I BEREM TE GJITHA PERGATITJET DHE PROVAT E FUNDIT ME INSTRUMENTE...
NE MOMENT U AFRUA BABAI I LINDES TE CILIN UNE NUK E NJIHJA DHE NA THA QE TJA NISIM MUZIKES,sepse ne sall do te hynin dy qiftet e lumtura!!!
U HAPEN DYERT KRYESORE DHE TE GJITHE TE PRANISHMIT U NGRITEN NE KEMBE,dhe filluan te duartrokisin!!!une e kisha koken e ulur,dhe per moment kure e ngrita,,,QKA TE SHOH!!!
OHHHHHHHHHHHHHH ZOT AJO ISHTE LINDA ME VALONIN!!!
MU ZBEH FYTYRA DHE NISEN TE ME DRIDHEN KEMBET,,vendosa qe te largohem prej salle,pore shoqeria me insiston sepse nuk kishte kengetar tjeter!!!
u ulen ne tavolinen e fejeses,dhe erdh organi kompetent per ti kurorizuar keta te dy!!!
ata ende nuk me shihnin mua!!!
dhe une vendosa qe ta kendoj nje kenge,e kenga tingellonte keshtu;

NE FEJESEN TENDE E DASHUR ME THIRR
DESHMITAR DO BEHEM NESE KE DESHIRE
KUSH ESHTE KY I HUAJ NESE KUSH TE THOT
NJE MIK I VJETER THUAJ QE DIKUR E KAM NJOHT

TE GJITH KETA NJEREZ QE SOT JAN MBLEDH KETU
TE GJITH DHEMBSHEM JAN DUKE ME SHIQU
E UNE SYT NGA TI FARE SI LARGOJ
DUA TJU THEM E DASHUR SE ENDE TE DASHUROJ

ME KUROR NE KOK NUSOREN KE VESHUR
PA U NDAL E DASHUR NE FYTYR JE TUJ QESHUR
MOS HUMB FARE KOH QITE ME NENSHKRIMIN
PREJ KETI MOMENTI HAROJE KETE JETIMIN
(VAZHDON)
UNE FILLOVA QE TE QAJ,PORE EDHE LINDA GJITHASHTU...VALONI NDONSE U TRANUA KREJT
PORE MBAS SE GJITHASH CEREMONIA FILLOI,DHE AI PERSON KOMPETENT PARA SE TI PYETTE ATA U DREJTUA KAH TE PRANISHMIT DUKE IU PYETUR SE A KISHTE NDONJE KUNDERSHTIM NE LIDHJE ME KETE FEJES?
UNE PO NE ATE MOMENT REAGOVA DHE THASH;POOOOO UNE KAM KUNDERSHTIM!!!!!!
TE GJITHE TE PRANISHMIT U BEFASUAN DHE FILLUAN TE PERSHPERISIN SE ATHUA QKA ISHTE ARSYEJA??
ME PYETI SE QKA ME ISHTE KUNDERSHTIMI?? E UNE U PERGJEGJA NE KETE MENYR;
ZOTERI,,,KJO ZONJUSH NUK KA TE DREJT TE NENSHKRAUAN,,,SEPSE KJO MERITON DHE DUHET TE DENOHET,,,duhet te denohey sepse kjo eshte shkaketare per plagosje,,,KJO KA PLAGOSUR NJE ZEMER PLOTSISHT TE PASTERT,dhe eshte pergjegjse per kete rast,,,
KJO KA LOZUR ME NDJENJET E NJE DASHNORI,dhe kjo eshte qe e ka perfunduar nje dashuri shum te madhe pa kurfar arsyeje,,ESHTE PERGJEGJSE PER TRADHTI,,,sepse e ka tradhtuar nderin e saj dhe nderin e nje te gjori,,MBASI JA KA NDRYSHUAR ATIJ ORIENTIMIN E JETES E KA LENE NE VETMI DHE DUKE VUAJTUR,,,andaj ju lutem zoteri denojeni kete zonjush...
UNE DUKE VAZHDUAR TE FLAS ERDHEN DY VETA DHE PREJ KRIVE ME HODHEN JASHT SALLE..
ATA VAZHDUAN ME CEREMONIN E TYRE ,,,GJERSA UNE ISHA I MBESHTETUR NE XHAMAT E SALLE ,,
PESONI KOMPETENT FILLOI TI PYESTE ATA SE A E PRANOJN BASHKIMIN E ZEMRAVE TE TYRE NE DITET E MIRA DHE TE KEQIJA,,,ndersa une fillova te largohem me tej qe mos ta ndegjoja pergjegjen e tyre...
se pari e pyeti valonin se a e pranon linden per bashkeshorte,,, e valoni u pergjegj JOOO!!!
u ndegjua nje ze i tollovitur ne sall,sepse te gjithe ishin te habitur me kete pergjegje.
lulja u kthye nga valoni dhe e pyeti arsyejen,,e valoni iu pergjegj keshtu;
VRAPO LINDA SHPEJTO TEK AI!!! SEPSE TE GJITHA ISHIN GENJESHTRA
AI NUK ESHTE I FEJUAR DHE AJO VAJZ KA QEN MOTRA E TIJ
ANDAJ ME FAL MUA DHE VRAPO TEK AI,,,
SEPSE E KUPTOVA QE TI ATE ENDE E DASHURON ME GJITHE ZEMER,,,SHPEEEEEJT
LINDA E HUTUAR DHE E GEZUAR VRAPON TEK DASHNORI I VERTET..
UNE MBASI QE ISHA I BUKURLARGUAR NGA SALLA,,,NUK E PASH SE LINDA ME KERKON GJERSA JA NDEGJOVA ZERIN E SAJ
I DASHUR I DASHUR ME PRIT EDHE MUA ,,,NDAL NDAL
U PERQAFUAM DHE KESHTU U BEREM TE LUMTUR GJER NE FUND TE JETES...


ky eshte nje tregim i nje djalit per nje vajze
tregimi eshte interesant por shum i gjatė andaj e ndava ne 3 pjese

flm per mirkuptim ! ju pershendes

tunGG tunGG ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Re: Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --   Sun Mar 11, 2007 11:58 am

faleminderit shum shum prej teje.....shum tregim i fort

flm shum shum shum

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
Tosi
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 1
Age : 30
Location : Kosove
Points : 0
Registration date : 01/02/2007

MesazhTitulli: Re: Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --   Tue Apr 10, 2007 7:06 am

Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ne fejesen tende --Pjesa e 3 --
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Dashuria-
Kėrce tek: