::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ne Fejesen tende - Pjesa e 2 -

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ne Fejesen tende - Pjesa e 2 -   Thu Dec 28, 2006 8:52 am

MBAS NJE BISEDE DERI NE ORET E HERSHME TE MENGJEZIT,te gjith vendosem qe te shperndahemi.
te gjithe pranuan perveq meje dhe lindes BASHK ME SHOQEN E SAJ.
MBAS BISEDAVE TE SHUMTA,linda disi e lidhshme e shtrini koken ne kembet e mia,dhe ashtu e kishte zere gjumi.
une panderpre ia ledhatoja floket e saja te bukura te gjata ashtu te rera mbi supe si te drenushes se trembur,DHE FILLOVA TE MENDOJ SE UNE ME TE VERTET MUNDEM QE TA DASHUROJ LINDEN!!!
DUKE MENDUAR KESHTU EDHE MUA ME KISHTE ZENE GJUMI...
KURRE U ZGJUAM NGA GJUMI KAH ORA 11,e pan tavolinen te serviruar shum bukur,NDERSA LINDA DHE SHOQJA E SAJ NUK ISHIN ATY,KISHIN SHKUAR...
U NERVOZOVA KUR KUPTOVA SE ATA KISHIN SHKUAR PA JA TREGUAR LINDES DASHURIN QE POSA KISHA FILLUAR,,,dhe menjeher e pyata valonin se ku mun ta gjeja linden,,,E AI ME THA NE SHKOLL...

U ZGJOVA HERET NE MENGJEZ,mbasi qe nuk isha mesuar te zgjohem aq heret,DHE NENA KURR ME PA U BEFASUA,dhe me pyeti se qfare pune qenka kjo qe je zgjuar aq heret?I THASH PARTIA E NATES,dhe duke buzeqeshur dola jasht.E MORA RRUGEN PER NE SHKOLL NE EKONOMI QE TE TAKOHEM ME LINDEN.mberina ne shkoll,ndersa portieri i deres nuk me lejoi te hy mbrenda dhe me tha qe te prisja te binte zilja e pushimit.MBAS PLOT 15 MINUTAVE RRA ZILJA DHE TE GJITHE FILLUAN TE DILNIN JASHT,qe ta shfrytzonin kohen e pushimit, ndersa une vendosa qe ta prisja jasht linden,sepse nuk e dija se ku e kishte klasen.MBAS PAK QASTESH LINDA FILLOI TE ZBRET SGKALLEVE TE POSHT,oh zot sa e bukur qe ishte ajo,,EDHE LULET ME TE BUKURA QE GJINDEN NE NATYR,DO TE ISHIN PERKULUR PARA ASAJ. me pa mua,une e pershendeta me kok,ndersa ajo u lehte buzeqeshi dhe e uli koken.ME VON E PERCJELLA SE KU E KISHTE KLASEN,DHE MBASI HYREN NE KLAS DHE JA FILLOI MESIMI,une trokita ne deren e klases se lindes,DHE ME LEJEN E PROFESORIT HYRA MBRENDA!i thash se jam vellau i lindes,dhe urgjentisht me duhet linda per nje problem serioz.PROFESORI I DHA LEJE LINDES,DHE AJO DUL.ajo dul pore disi me fytyr te mrolur dhe me nervozitet dhe me shiqim te ashper.
ME THA JU JENI GENJESHTAR,ndersa une ia riktheva duke ju thene;JU LUTEM MOS ME SHIQONI ASHTU ,SEPSE JU ME NJE TEK SHIQIM JENI NE GJENDJE QE TJA KALLNI ZEMREN E DIKUJT.
ajo me tha po;dua te ju djegi zemren e juaj,SEPSE GENJESHTARET NUK KAN TE DREJT TE JETOJN!
e une ia ktheva duke ju thene se une ashtu se ashtu nuk jam duke jetuar,SEPSE ZEMREN QE E PATA JU DHUROVA JUVE,ndersa ju nuk doni te ma ktheni me!
DESHIROJ TE KTHENI ZEMREN i thash asaj.AJO ME THA JOOOO.
I THASH DESHIROJ TE MA FALNI DASHURIN ,me tha nuk ka mundesi.
I THASH QE DUA TAKIM. me tha PO.!!!
SHKUAM NE NJE RESTORAN ,E POROSITEM NGA NJE PIJE,DHE JA FILLUAM BISEDES!
AJO ME THA QE SE PARI TI FLISJA ATO FJAL QE I KISHA NE ZEMER!dhe une ja nisa keshtu bisedes.
UNE NE JET I POSEDOJ TE GJITHA TE MIRAT E JETES,kam nje jet luksoze,DHE PER MUA NUK KA SEND QE NUK BEHET.por koh koh ne mbrendin time e ndieja nje zbrazetire,E CILA ME MUNDONTE SHUME,pore nuk dija se qka ishte ajo!KJO PROBLEM ME MUA ISHTE NJE TE GJAT,ndersa une nuk mundesha ta gjej arsyen,DERI NE ATE NATE!ne partin e nates,QE POSA JU PASH JUVE MU SHERUA ZEMRA.ju pash ne derr,me fytyr te vrazhdet,pore me sy imagjinare,TER KOHEN I PERCJELLSHA REAGIMET E JUAJA,pore ne momentin kurr ma zgjate doren dhe me ngrite per dans,U BEFASOVA,
ndersa ndjenjat filluan te me lindin ne momentin kurr koken e juaj i vendoset ne kembet e mia.
DHE UNE DUKE JU LEDHATUAR FLOKET E JUAJA TE BUTA,nisa ti them vetvetit se e kuptova ate zbrazetire qe me mundonte me vite te tera,AJO ISHTE DASHURIA.DHE PREJ ATIJ MOMENTI AJO ZBRAZETIR FILLOI TE MBUSHET DHE ENDE VAZHDON TE MBUSHET,dhe tani per moment e ndiej vetin shume te lumtur,PO FILLOJ QE TE NDIEJ SE JAM DUKE JETUAR,sepse ju me jeni pran,DHE JU LUS QE NESE NDONJEHER MENDONI TE KENI PRONAR TE ZEMRES,deshiroja qe ai pronar te isha une!
NDERSA AJO DUKE ME LEHTBUZEQESHUR ME THA;une kam dashnor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ndonse per mua qdo gje mbaroi,ME DESHPRIM E SHIQOJA NE FYTYR,dhe e pyeta se kush ishte ai fatlum qe ja paska sunduar zemren... e ajo mu pergjegj VALONI!!!

KOHE KOHE I THOSHA VETVETES SE UNE ISHA NJERIU ME I PALUMTUR NE JET.
DUKE MENDUAR SE E GJETA PRINCESHEN E ZEMRES SIME,ajo dul dashnorja e shokut tim me te ngusht. PORE JETA VAZHDONTE,,NDERSA UNE DOMOSDO ME DUHEJ TA HAROJA ATE,,sepse nuk do te mundesha ta tradhtoja shokun time me te ngusht.
NJE NATE DUKE E MENDUAR LINDEN,,me lindi nje dyshim tek une!KUSH I KISHTE THENE LINDES SE UNE ISHA NJE TIP PROBLEMATIK? perse valoni nuk u shqetesua fare kure une dhe linda vallzuam bash****sht???perse fare nuk u shqetesua kur ajo e vendosi koken e saj ne kembet e mia???
DHE KURE E PYETA ATE SE KU MUND TA GJEJA LINDEN, perse me tregoi se ne shkoll mundem me gjet???PERSE NUK ME THA SE AJO ISHTE DASHNORJA E SAJ???
PER TI KUPTUAR KETO PERGJIGJE, MU DASHT QE TE TAKOHEM ME VALONIN DHE TA PYJA ATE DIREKT! e therita ne mobil dhe e lam takimin ne nje restoran...ERDH VALONI DHE UNE I PYETA ATO PYETJE,,ndersa ai mu pergjegj ne kete menyr!!!
LINDES UNE I THASH SE NDONSE JU JENI NJE TIP SHUM PROBLEMATIK,,sepse deshiroja qe ajo te kishte frig nga ju! dhe te kishte mendime negative ndaj jush!
VALLZIMI I JUAJ ME LINDEN PER MUA ISHTE NJE GJE NORMALE!
PORE MUA ME SHQETESOI SE PER QFARE ARSYE LINDA JU FTOI JUVE PER DANS?PORE EDHE AJO MUND TE JET GJE NORMALE!
NUK U SHQETESOVA QE LINDA E VENDOSI KOKEN E SAJ NE KEMBET E JUAJA,sepse mendoj qe ajo ate nate beri hakmarje,,,SEPSE EDHE UNE NJEHER E PATA VENDOSUR KOKEN NE KEMBET E NJE SHOQEJE TE SAJ SHUM TE NGUSHT! DHE NE KETE MENYR U BARAZUAM.
PORE MUA ME SHQETESOI KUR SHIHJA SE JU JA LEDHATONIT FLOKET E SAJA!!!
DHE PERGJIGJE E FUNDIT ISHTE KESHTU:kure me pyetet mua se ku mund ta gjenit linden,UNE BUZEQESHA,PORE PERSERI JU TREGOVA,,sepse e dija qe ju kure do te ishit mesuar se ajo me eshte dashnorja ime,DO TE ISHIT PENDUAR DHE DO TE ME KERKONIT FALJE NGA UNE!
DHE NE KETE MENYR NE E PERFUNDUAM BISEDEN, DUKE IU KERKUAR FALJE NGA VALONI,DHE U NGRITEM NGA AJO VEND...
NJE SHOK I KLASES SE LINDES ARTANI,i kishte treguar rastin valonit qe une e pata nxjer linden prej klase,dhe qe ajo me nuk ishte kthyer ne klas!
VALONI ISHTE NERVOZUAR TEPER ME KETE LAJM,,,DHE PER KETE ARSYE VALONI ME THIRRI NE MOBIL DHE ME THA SE PATJETER ME DUHEJ TA THIRJA LINDEN,DHE TI KERKOJA FALJE DUKE I THENE SE KURE ME NUK DO TA SHQETESOJA ATE.
PORE VALONI NUK ISHTE NGIR ENDE DHE KISHTE VENDOSUR QE TA TAKONTE NE SHKOLL LINDEN PER TA QORTUAR ATE,,,dhe e kishte bere shume te madhe sa qe e kishte flakaruar linden...
DHE LINDA PA MENDUAR FARE I KISHTE THENE SE TANI U VERTETOVA SE KJO LIDHJE E JONA QE NE FILLIM PASKA QEN GABIM I MADH,,dhe i kishte thene lamtumir!!!
e kishte perkrahur linden shoqja e vet duke iu thene asaj se ajo meritonte nje dashuri me te mire se sa me valonin...DHE PREJ ASAJ MOMENTI LINDA PANDERPRE KISHTE NISUR QE TE MENDONTE PER MUA...per fjalet dhe sjelljet e mia,kjo kishte zgjatur nje koh te gjat gjer ne momentin kure linda kishte vendosur qe te me theret me mobil dhe te linte takim me mua,,,PORE AJO NUK MA DINTE NUMRIN E MOBILIT TIME,keshtu qe iu ishte lutur shoqes se saj qe te interesohej per numrin tim...
MBASI QE ME VESHTERSI TE MEDHAJA E KISHIN GJETUR NUMRIN TIME,kishte vendosur te me theret...
UNE ASHTU DISI I MERZITUR ISHA I SHTRIR DHE PANDERPRE MENDOJA PER LINDEN,,,
kure ne ate moment cingeroi telefoni!E HAPA ATE, ndersa ne telefon ishte LINDA!!!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ne Fejesen tende - Pjesa e 2 -
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Dashuria-
Kėrce tek: