::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ne Fejesen tende !! -- Pjesa e 1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ne Fejesen tende !! -- Pjesa e 1   Thu Dec 28, 2006 8:50 am

MBASI QE NUK FJETA DERI NE ORET E VONA,vendosa qe diten e neserme ta vazhdoj kah mesdreka.
KURRE CINGELLOI TELEFONI,ora ishte 8 e mengjesit,KU E NDEGOJA CINGELLIMEN,PORE ASSESI NUK MUNDESHA TA HAPI ATE,gjer kurr ne dhom me hyri nena dhe me zgjoi nga gjumi.
ME THERISTE SHOKU IM ME I MIRE VALONI,qe sot mbas ores 6 e kishte organizuar nje party te nates,ku deshironte qe edhe une te jem prazent aty.DHE ME THA QE NESE UNE NUK IU BASHKANGJITEM,NUK DO TE FLISTE ME ME MUA,sepse ai fare mire e dinte qe une i ureja partit,PORE MEGJITH ATE JA PRANOVA OFERTEN.
MBASI QE U AFRUA KOHA,u veshembatha dhe vendosa qe te shkoj te valoni.
ARRITA NE SHTEPIN E TIJ DHE I CINGEROVA ZILES SE DERES,deren e hapi nje zonjush e bukur,,,
e ne momentin kure ajo me pa para dere,E MROLI FYTYREN DHE PA ME FTUAR MBRENDA U LARGUA NGA DERA.une nuk deshirova te hy mbrenda gjer sa ne der dul valoni dhe me muar mbrenda.
MBASI HYRA MBRENDA U ULA NE NJE QOSHE TE DHOMES,dhe i thash valonit qe te interesohej se per qfare arsye ajo vajz mua mu sjell ne ate menyr.
MBASI QE VALONI BISEDOI ME ATE,ERDHI DHE MA TREGOI ARSYEN,asaj i kishin thene se une ndonse jam nje tip tejet problematik,DHE MBASI QE TI PIJA 2 APO 3 BIRRA,do ta prishja e tere atmosferen,dhe do ti shqetesoja te gjitha femrat.]
MBASI QE U NGRITA DHE U SHERBEVA VET ME NJE PIJE JOALKOHOLIKE,u ula ne nje qoshe te dhomes,E NDEZA NJE DUHAN DHE FILLOVA QE TI SHIQOJ TE PRANISHMIT QE ISHIN NE PARTI se si ata vallzonin.
PERVEQ MEJE TE GJITHE ISHIN DUKE VALLEZUAR,ndersa mua menjeher me shkuan syt te ajo vajz shum e bukur,NE TE CILEN RASH NE DYSHIM SE VALL MOS E NJIHJA ATE.
PORE ASSESI NUK ME KUJTOHEJ SE SI DHE KU E PATA PARE ATE.
MBAROI VALLZIMI DHE TE GJITH U ULEN,filluan qe te flasin qeshin etj,E SYT E MI ENDE ISHIN TEK AJO ZONJE SHUM E BUKUR...
ora kishte mberi kah 12 i mesnates,ndersa une isha ende i vetmuar,dhe nisa qe te merzitem,dhe e thire valonin qe te me jipte leje,sepse deshiroja te shkoj me...PORE VALONI ASSESI NUK ME DHA LEJE...
MBAS PAK PERSERI FILLOI MUZIKA DHE TE GJITHE U NGRITEN TE VALLZOJN PERVEQ MEJE DHE ASAJ VAJZE SHUM TE BUKUR...me shkoj mendja qe ta ftoja ate per dans,pore ajo u ngrit me e para dhe ma zgjati doren dhe me ftoi per dans...
JA FILLUAM DANSIT,DHE AJO ME THA SE QUHEJ LINDA...ndersa une menjeher ia ktheva duke i thene se ;ME DUKET QE KJO ME ESHTE HERA E DYTE QE JU PYES SE A JU KA THENE GJER ME SOT DIKUSHI QE I KENI SYTE FENOMENAL TE BUKURA!!! ndersa ajo duke u skuqur ne fytyr me tha JO...
MBASI TE GJITH U ULEM NEPER VENDET TONA,linda u afrua afer meje dhe kerkoi leje qe te rin afer meje,,,NORMAL QE UNE PRANOVA,,,AJO MU DREJTUA ME KETO FJAL;ne te gjithe te pranishmit e pritnim kohen se kure ju do te reagoni dhe do ta prishni mbremjen,,,pore ju me keto reagime u vertetuat se ishit nje gjentlemen i vertet,dhe me plot kultur...DHE ME KERKOI FALJE PER ATO SJELLJE NE DERR...
UNE JA KAPA DOREN LINDES,e ajo nuk reagoi fare,,,U SHLIROVA DHE PERSERI E PYETA SE KU E NJIHJA ATE,,E AJO MU PERGJEGJ SE NUK DINTE...


*Pjesa e 1 *
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ne Fejesen tende !! -- Pjesa e 1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Dashuria-
Kėrce tek: