::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Aaah dashnija

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Aaah dashnija   Fri Dec 15, 2006 3:52 am

A me Pret?,
Po te Pres,
Hyn ne Zemer me Kujdes,
Pa ty un do te Vdes,

A me Don?,
Edhe un te Du,
Pa prit pa Kujtu,
Un ne ty jam Dashuru,

A me Puth?,
Po te Puthi,
Nuk po te Luti,
Un me Sy po te n`guci,

A me Prek?,
Po te Preki,
Zemra, Zemren e Gjeti,
U kalla prej s`nzeti.


Oh Dashni e moj Dashni,
Flak naj kalle Djemt e Ri,
Do i n`rrojn si Qarapa,
Dove po ju del Flaka,


Do po kan e do po Vujn,
Do po k`naqen sa po Mujn,
Do tradhtojn e do s`guzojn,
Do se jan te Martum po Harrojn,

Do Idhnohen e do Gezohen,
Do Fejohen e do Martohen,
Do Mahen e do nuk Mahen,
Dove nuk ju shkon gjat e DahenBoll ke lujte me mua
Do Te Vi Edhe Mua Dita
Kur Te Luaj un me ty e
Ti kur do te qajshe ...

Edhe Pse Je Vajz Per
Mua Askush nuk je
Ti mua ma shkatrove jeten
por Ka Me ta kthy Zoti
Ke Me ardhe me mua lut
po tani kot eshte :S

Tani gjendem ne Spital
dhe sapo mora vesh
qe kam nje semundje te pasherushme
mjeket kan gjetur diqka ne zemren time
dhe dyshojn qe je ti.

Buzetmė, jan thar,po mė rrjedhin,gjak eja,e dashur,tė mi puthesh,PAK!!!!!!!!!


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Aaah dashnija
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: