::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Sonte Eja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Sonte Eja   Fri Dec 15, 2006 3:49 am

Sonte ti eja gjume skane syte e mi
eja qetesisht me hqp te lehte
se mos po e trmb heshtjen
eja trimerisht si burr si trim
shpetoje Helen tende nga kthetrat e vtemise


Kjo nate po me tremb
andaj ti eja me ledhato me puth
se buz e tua shpetim jane per mu
sonte ne kete erresire qe po me qmend


kur u dashuruam
ishime ne shkoll
kur nuk kam menduare
qe egzistone ndarja jon

Ne takime e par
me the duke qeshur
kthehu se te dashuroje
te shof se si je veshur

per fat te keq
isha veshun zi
dhe ate fjal te vetme
ma shprehe dashurine

Ne takimine e fundit
me the me lot ne sy
me perqafone fort i dashure
se zdo te shof me ty

Letren shoqja kur ma pruri
ishte ora dhjet
kishte te shkruare kto fjal
se i dashurine te ka vdek

Me duke se dheu mbuloj
me pershendeni tani
ne boten tjter
dua te shkoj


Kur nuk kam menduar se keshtu me thote
shoqja e vjeter
mos mendo per te
por xheje nje tjeter


Nuk dua tjeter kend
Nuk dua se jete
se aj shkoje
dhe un dua te vdes.

fjalae asje shoq
me piklluan shume
dhe perj asja dite
mora vdeimin une_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Sonte Eja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: