::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kur te pyesni per mua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Kur te pyesni per mua   Fri Dec 15, 2006 3:49 am

Kur te pysni
pse vdiq ne rini
thuaj se e helmoj
e shkreta dashuri

kur te pysni pse
vdiq e re
thuaj se i dashuri
e ka thirr ne dhe


Se kur ka qen
ju kam betu se
i pari dhe i fudite
aj do jet per mu

Ne shkollle kur te shkoni
para varrin tim kaloni
aty shkruan me te zi
vdiq kjo vjaz per dashuri


Ne varr afer tij
te me shtini
qe me lote tja shprej
dashurine time
te pa mjaftuar

Shko se jeta te therret
Shko se dikushe tjeter te pret
Shko vuajtja eshte kote
Shko se te tille ehste kjo bote

Me mashtroje lehte
me nje fjal te dua
U zhduk si engjull
e un tashe po vauj


Tjetern dashuroj
me tradhtoj mua
xhithmon e mallkoj
edhe pse e dua


Kur te dashurosh
te lutem ke kujdes
mos u dashuro
me djal te pa bese


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Kur te pyesni per mua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: