::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 SHIKO KUSH TE ERDH NE DERE

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 30
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: SHIKO KUSH TE ERDH NE DERE   Fri Dec 15, 2006 3:47 am

Shiko... kush tė erdh nė derė,
Unė mikesha yte, pėrjetė!
Nuk erdha tė tė ngushėllojė,
Por vetėm me tė pėrshėndetė!

Shiko... kush tė erdh pėrsėri,
Jo nuk kam ardhur tė tė kėrkoj mėshirė,
Por vetėm tė tė shoh ty!

Shiko... kush troket pa ndalur,
Tė kam thėnė tė kesh durim,
Se njė ditė kam pėr tė ardhur,
Pėrveē nėse mė merr rruga e pakthim!

Shiko... edhe njėherė,
Nėse ėshtė hera e fundit,
Dhe mė trego a tė tė pres, a po jo,
Pastaj ma jep ilaēin e gjumit?!

Shiko... si shkoj nga kjo botė,
Pa asnjė frikė nga VDEKJA,
Pasiqė mė shumė mė pėlqenė kjo,
Se sa pa ty, pėrplotė t'mė ėshtė JETA


"S'MUND TĖ SHKRUAJ LETRA DASHURIE"


Larg jemi sa larg
Njė kohė nė mes na ndan
Vijat e fytyrės sate s'i qartėsoj nė kujtesė
Njerėzit qė i duam s'i parafytyrojmė dot
Bėj tė tė shkruaj letra dashurie
Por fjalėt mikluese mė mungojnė
Sikur ēdogjė mė duket kot
Bėn tė ftohtė
Tė veshura fjalėt trashė me petkun e ashpėr
Si dimri qė futet pabesisht nėn palltė
Tė ndjej ēmendurisht tė ndjej
Fjala " tė ndjej" nuk mė mjafton
Sa borxh u kam ngelur fjalėve plaka e tė harruara
Andaj kur mė duhen nuk i gjej, t'u ngjes flatra
Te ti t'i nis
S'di
Ka kohė qė nuk shkruaj letra dashurie tani...!?

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
SHIKO KUSH TE ERDH NE DERE
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kusari- Lila: Ja kush deshi tė mėvrasė, pazari pėr ekzekutimin tim u krye nė Gjakovė
» Kryqi i Kuq Shqiptar: Kush dhuron gjak shpėton njė jetė
» IDRIZ ZEQIRAJ:12 QERSHORI 1999 DATON ĒLIRIMIN E KOSOVĖS-KUSH PO PĖRPIQET TA FALSIFIKOJĖ HISTORINĖ
» Hilmi Saraēi: Masakra serbe nė Studime tė Poshtme (Martiraj) 1998-1999
» Djepat shqiptar dhe ritet tjera dhe foto historike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: