::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Po Largohem Ne Kete Nate

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Po Largohem Ne Kete Nate   Fri Dec 15, 2006 3:46 am

Po largohem ne kete nate
si nje zog me krahe te thyer
ne kete udhe ku pikojne lotet
ndoshta me s'kam per tu kthyer...


A kam faj pse ta dhurova
buzen e paputhur
A kam faj pse u mundova
jeten ta bej te lumtur.

kam faj pse dashurova
ne nje bote te rreme
A kam faj pse i degjova
rrahjet e nje zemre.


Sa lule ka mali
sa lule manushaqe
aq me ka mare malli
e Dashur te te puth ne buz dhe ne faqeKur Te Mendosh Per Mua
Kur te mendosh per mua
mendo detin me furtune
dhe atje mbi nje anije
duke lundruar do te jem une.

Kur te mendosh per mua,
mendo per zogun ne kafaz
i cili do te fluturroje
po krahet s'mund ti hap.

Kur te mendosh per mua
shiko nder ankthet e tua
dhe aty do te me gjesh
te ndare ne dysh, te bere pershesh.

Kur te mendosh per mua,
mendo per diellin ne shi
shiko se si rete i pengojne
rezet e diellit te kalojne.

Kur te mendosh per mua
asnjehere mos u merzit
sepse ylberi do te dale
edhe Dielli do te shndrite.
__________________


_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Po Largohem Ne Kete Nate
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: