::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 JE TI !!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: JE TI !!   Fri Dec 15, 2006 3:44 am

Je ti
Drita e paster e syve te mi
Pershperitja e zemres sime
Shpertimi i mijerave dashurive
Lulezimi i te gjithe kenaqesive
Je ti.

Flladi i embel i pranveres
me syte e tu ngjason
Gjethet e zhurmshme te vjeshtes
ecjen tende me kujtojne.

Imazhi qe me shfaqet sa hap syte
Portreti qe aq shume vizatoj
Emri qe zhgaravis neper libra
Te gjitha me ty me ngjasojne

Imazhin tend dua ta perqafoj
Portretit tend dua t'i jap drit'
Emrin tend ta therras fort
Dhe qenies tende t'i jap shpirt

Gezimi i dites qe lind
Trishtimi i dites qe perendon
Shpresoj qe megjesin e ri te te kem
prane pergjithmone.


Te Prita
Nuk Erdhe
Me Le Ne Vetmi
Dhe Zemren Time Ma Theve


Te Dua Te Thash
Por Ti Sme Besove
Me Pe Drejt Ne Sy
Dhe Me Vrap Prej Meje U Largove


Dhimbja Qe Me Le
Dhimbja Qe Me Shkaktove
Drejt Varrit Po Shkoj Dhe Un Me The
Dhe Mua Me Vete Sme More.


Te puthesh eshte e veshtire,
Te puthesh do te thote te dish
te prekesh, te ndjesh.

Puthja pa ndjenjen s'eshte asgje
Nje prekje e thate e zbehte,
E shihni pra?
Eshte e veshtire te puthesh
me te vertete!

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
JE TI !!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: