::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fejesa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Fejesa   Fri Dec 15, 2006 3:42 am

NUK TE DESHA KUR ME DESHE,
ISHA ENDE SHUME I RI,
GJITHNJI SHKOJA NE SHKOLLE TE MESME,
NUK MENDOJA PER DASHURI.

KUR U NISEM NE USHTRI,
GJENERATA IME ,SHUME GEZONTE,
KALOJA DITET NE MERZI,
ASKUSH LETER NUK ME CONTE.

DHE ATEHERE PER VIT TE RI,
MORA LAJMIN ME TE HIDHUR
KISHA ARDHUR PAK NE SHPI,
PER FEJES SE KISHA DITUR.

E KUPTOVA VLEREN TENDE,
ZEMRA IME U PIKELLUA,
EMRI YT ME U LIDH NE MENDJE,
DHE NJE LETER TA KAM SHKRUA.

E PAHARRUARA,E DASHURA IME!
U FEJOVE,SA SHPEJT Me HARROVE,
E LENDOVE ZEMREN TIME,
KURR PER TE ,TI NUK MENDOVE.

NUK ME KTHEVE KURR PERGJEGJE,
ME LE VETEM QE TE VUAJ,
KE VEPRUAR PA NDERGJEGJE,
SIKUR T KISHA QENE I HUAJ.

PAS SHUME VITEVE QE KALUAN,
U TAKUAM NE, PERSERI...
POR TASH KOHRAT SEC NDERRUAN,
TE DY JETOJME NE BASHKESHORTESI.

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Fejesa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: