::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Poezi Ploot

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Poezi Ploot   Fri Dec 15, 2006 3:38 am

E kam nje deshir
Oh sa esht e thjesht
Me ti puth buzet
Tjeter s“kisha desht
Sa e ėmbel esht jeta
Sa e ėmbel esht rinija
Por ma e ėmbel qenka Dashurija
**************************
Largsia mė mundon,
dashuria mė mungon,
zėri yt i ėmbel shpirtin ma qetson,
besoj se smė harron ,
mendoj se smė largon.
Beso se ZEMRA ime e shkret veq ty tė KĖRKON!!!!!
**************************
Pa ty Bota e humb kuptimin,
pa ty Dilli e hup shkelqimin,
pa ty Dita mė errsohet,
pa ty Nata nuk kalohet,
pa ty Ėndrra nuk ėndrrohet,
pa ty Zemra me helmohet.
**************************
Nuk te dua ty,
se ti je dikushi,
por per shkak se,
une jam dikushi kur jam me ty...
**************************
Mos i beso askujt,
mos urrej veten,
por me beso mua,
qe per ty e jap jeten!
Edhe pse je larg ,
asgje sme pengon,
largesia na ndan,
dashuria na bashkon.
**************************
Jeta te merzitet te bahet monoton
kur e ke larg ate qe ti e dashuron,
duhet tja japesh vetes nje shpres
nese do me zemer qendroj gjithmon ne bes!!!!!
**************************
Jetoj dhe vuaj,
nė njė qytet tė hua.
Pa TY unė po vdes,
por nė botėn tjetėr
unė TY do tė pres...!
Tash nė pėrfundim,
vetėm njė fjalė ti mbaje kujtim:
TĖ DUA....
**************************
Mos mendo se bota ska emer,
mos mendo se nuk te kam ne zemer,
te kam ne zemer edhe ne shpres,
deshiroj qė ne prenin tend te VDES!!!
**************************
Kur te ulesh per me mesu,
dy pika lot ne libermi leshu,
te kaluaren mos me harru,
ne msn kur jemi njoftu!
**************************
Ska det as oqean
ska tiger as luan
Ska njeri ne boten time
Qe t'largon nga zemra ime...
**************************
Te uroj gjto gje ne jet
Ne trup shendet
Ne pune vullnet
Ne ide drejtesi
Ne nerva qetesi
Ne familje harmoni
Ne te ardhmen lumturi dhe shume DASHURI.
**************************
Ne emer te jetes jeto me mua,
ne emer te dhimbjes vuaj me mua,
ne emer te DASHURIS thuaj te dua,
dhe kur te vdes un ti te jesh me mua.
**************************
Per ty lotoj,
per ty jetoj,
per ty mbaj shpres,
per ty do te vdes!
**************************
E plaguar Zemra ime larg teje,
i helmuar Shpirti im pa ty,
kur te takohemi perseri
dot ma sherosh plagen me DASHURI!!!
**************************
Ty te shkruaj se te dua shum!
Syt e tu te bukur i shoh dhe ne gjum!
Jeten do ta jap per rėndėn DASHURI,
dhe varr kur te me pysin,
do te flas per TY...
**************************
60 Sekunda ne minut mendoj per ty,
60 Minuta ne ore jam me ty,
7 Dit te javes merzitem per ty,
365 Dit te vitit te dua vetem ty....
**************************
Dy gjera
i ka jeta
njera eshte dashuria
e tjetra vdekja...
**************************


Sa zemra i kalova asnje se pranova
kur ti mu afrove magji me leshove
u munova me ik
ti dole mem prite
spata ka me shku vetem me u dashuruar


******************************************************

Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afer me ty digjem si cigare
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY..

******************************************************


Tri lule ti dhurova ato prej zemres
Ti dergova. T“paren per shoqri, te dyten
Per dashuri, e te tretėn te mbet kujtim
Per xhelozi


nuk dua te qaj po qaj per ty,
nuk e pi rakin por per ty dot ta pi,
nuk e dua jeten po jetoj per ty,
nuk e dua as veten sa te dua ty


Me vjen te vras
te mallkoj
te gervish
te kafshoj
se te kam e ste puth dot
se te shoh e s“te prek dot
sa te dua o shpirt o zot

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Poezi Ploot
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Naile Zhupani: "KOSOVES" - poezi nga Arshi Pipa
» Poezi dhe parodi humorisrike
» Me rastin e ditlindjes se poetit POEZI NGA IZET ABDYLI
» Adelina Dardha: Poezi " Miqesia"
» Poezi nga Tonin NIKOLLI

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: