::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kur u dashurova

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Kur u dashurova   Mon Dec 11, 2006 8:28 am

Kur u dashurova oj nene ne ishim ne Internet
dhe kurr se kam besuar qe egziston ndarja jon
ne takimin e pare me tha duke buzqeshur
kthehu oh Lent te shoh si je veshur
per fate te keq oj nane isha veshur zi

por me nje fjal te embel shpreha dashuri
ne takimin e fundit me tha me lote ne sy
me perqafo oh Lent se di kur te shoh ma ty
Fjalen e fundit ajo kur me tha ishte ora 10
mi kishte shkru keto fjalI DASHUR PA TY KAM MBET
kur i shoh te tjeret tuj qu dashuri

zemra gjaku me pihet dhe qaj me lote ne sy
skisha besuar oj nene se me thot shoqja
vjeter mos mendo per at por gjaje nje tjeter
sdua askend oj nene sdua me dikend tjeter
masi qe Violisa shkoj edhe un do te vdes
kur te pysin Shoqeria pse vdiq ne rini
thuaj e ka tradhtuare VioLisa e smundi te jetoj
NE VETMI...

NE FEJESEN TENDE VIOLISA ME THIRR
DESHMITAR DO BEHEM NESE KE DESHIRE
KUSH ESHTE KY I HUAJ NESE KUSH TE THOT NJE MIK I VJETER THUAJ QE DIKUR E KAM NJOHT.

TE GJITH KETA NJEREZ QE SOT JAN MBLEDH KETU TE GJITH DHEMBSHEM JAN DUKE ME SHIQU
E UNE SYT NGA TI FARE SI LARGOJ
DUA TJU THEM SE ENDE VIOLISA TE DASHUROJ

ME KUROR NE KOK NUSOREN KE VESHUR
PA U NDAL VIOLISA NE FYTYR JE TUJ QESHUR MOS HUMB FARE KOH QITE ME NENSHKRIMIN
PREJ KETI MOMENTI HAROJE LENT JETIMIN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur u dashurova
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: