::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 A ja vlen te vDeS per tY ??

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: A ja vlen te vDeS per tY ??   Mon Dec 11, 2006 8:27 am

A JA VLEN TE VDES PER TY ?!!

A ja vlen te vdes per ty ?
kur me lae me lot ne sy
a ja vlen te them tash te dua ?
kur ti me nuk je me mua

a ja vlen ty te enderroj ?
kur jeten time enderra e shkaterroj
a ja vlen te them lamtumire?
kur ti ke ikur me vet deshire

mundohem veten qe ta qetesoj
me lot ne sy ende lotoj
fatin e humbur tani mallkoj
perse zoti mua me denoj?

A ja vlen per ty te qaj ?
dhe ende thelle ne zemer te mbaj
a ja vlen per ty te shkruaj ?
kur ti me bere shum te vuaj

kerkoj pergjigje nga jeta
pergjegje askund nuk ka
qdo je tani mbaron
ne zemer me ke vra

shikoj skajet e nje rruge
me nje ndenje per dashuri
per dashurine e humbur dikur
qe me la mua ne vetmi

mendoj, ti mos je atje
por atje ka nje zbrazetire
ku je ku je une ende pyes ?
perse me fshehesh si ne erresire ?

zgjohem ne mes te nates
dhe shtratin e gjej zbrazur
te kerkoj ne dhoma e te therras ne emer
e kuptoj vetmine se ne enderr kam hasur ,
bej te vetmen pyetje , ku je sonte zemerrrrrrrr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
A ja vlen te vDeS per tY ??
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: