::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ti   Mon Dec 11, 2006 8:24 am


Ti gje e shemtuar
largohu nga mua
kam 5-6 muaj
qe te them ste dua.

Ti gje e shemtuar
largohu nga une
nuk te kam per borxh
qe me del dhe ne gjume.

Floket si tertila
nuk shihen dy here rresht
Fytyra si kal
ishalla ngelsh per vjeshte....=>

Syte e tu te shndritshem
kujdes se mos na verbosh
njeri ne Konispol
e tjetri ne Vermosh.

Dhembet e tu te bukur
sa ti kam zili
nje e ke te bardh
tre i ke te zi.

Ti kastile nderove shkolle
qe te rrime te dy
une o vras veten
o te vrase ty.

Qe kur te takova
e deri ne kete dite
mallkoj ate bushter
qe te nxorri ne drite.

Ti gje e shemtuar
mos me dil perpara
provoje dhe nje here
shihe po ste vrava.

Ti gje e shemtuar
ik pa bere fjale
largohu per koke te plakes
se do bej skandal.

Megjithese kam vazhduar
mjekime ne shume vende
kurre se kam harruar
eren e sqetlles tende.

Ti do nje puthje
paske qene tru peshk
e kam me te lehte
te te jap nje vesh.

Mos me dil perpara
se sdua te te flas
sa here ti hap gojen
te vjen era pras.

Sqetllat kur ti shoh
dhe shurren se mbaj dot
tek e djathta ske qime
tek e majta mbire plot.

Te majtes i hedh ca veshtrime
dhe them me veten time
I marsh te keqen e leshit
qe te ka vrima e veshit.

Une te them boll
ti ke qejf te vazhdosh
mbylle ate mut goje
se do na helmosh.

Kopshtit botanik,afer mos i rri
se kalben edhe plepat
sapo kalon ti.

Ti gje e shemtuar
mos shko tek vendi i ndaluar
me mire e kap ate dhe e pres
prandaj mos mbaj asnje shprese.

Kur te pash tek pulpat
sa ska bere vaki
tek kembet skam as une
aq lesh sa ke ti...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: