::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 kisha Dashtė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: kisha Dashtė   Mon Dec 11, 2006 8:23 am

Kisha dashtė tė jem zog,
tė shkoi vėnd me vėnd,
kur t`jesh i vetmuar,
tė ulem nė krahun tėnd!

Kisha dashtė tė jem flutur,
tė shkoi malė e pėrrua,
nektarin e lulėve,
t'ua falė buzėve tua!

Kisha dashtė tė jem lule,
si lulėt nė pranverė,
tė mė mbashė nė duar,
tė mė marresh erė!

Kisha dashtė tė jem qiell,
e shtrirė kėnd me kėnd,
ngjyrat e ylberit,
t'ia falė syrit tėnd!

Kisha dashtė tė jem hije,
e kur je i fjetur,
tė ulem pranė teje,
tė tė puthė mbi vetull!

Kisha dashtė tė jem ėndėrr,
dhe kur je nė gjumė,
tė vijė tė mos tė lė vetem,
se tė dua shumėėė!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
kisha Dashtė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: