::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Zemra Ime Qan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Zemra Ime Qan   Mon Dec 11, 2006 8:22 am

“ Zemra ime Qan “

Dashuris ma si besoj!
Loto zemer mos pusho
oh malli im mos me lesho
o bilbil mos kendo

Djell te lutem mos shendro
se i dashuri nuk me do!
Pse o Zot mos me harro?
te lutem zemer pse nuk me do?

Zemren ai po ma lendon
po thot nuk mundem
se Frika nuk e lejon!
Qka i bana Zot une ai qe nuk me don

Pse s’lufton per dashuri?
pse me len mua ne vetmi?
pse i harroj lot e mi?
zerin tim nuk don me ni

Ku ke ti sod pse me harrove?
pse nuk me ndihmove?
pse me le tu qa e nuk me lajmrove?
une sod veq nja e di se nuk me don mua ti

Se ejaa po e shkatrron jeten per ty!!!!!!!
Kurre skam menduar
se largohesh nga une
ma fike qirin e dashurise

Ma bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem

Pyes pse keshtu te me ndodh
Pse vajzat e shkreta lind e vuajn
pse dashuria eshte per te shkrumuar!
o zot me trego rrugen e dashurise

O zot me ndihmo dhe bisedo me mua?
ta qaj hallin tim se sa fort ate e dua
se vetem ti mundesh te me ndimosh
qe shpyrtin tim te ma sherosh....!!!

Ndoshta fatin keshtu e kam
Jeten ta qoj ne vajtime
dhe me vret fakti qe jetoj
QAJ MOJ ZEMRA IME QAJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zemra Ime Qan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: