::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Te Dua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Te Dua   Mon Dec 11, 2006 8:20 am


Te dua shume,

Te dua shume,shume,
te dua jashtezakonisht shume,

Te dua sa qiellin,
te dua sa detin,

Te dua sa rruzullin tokesore
te dua sa sa gjithe hapersiren,

Te dua sa gjithe gjithesine,
te dua sa veten time,


Te dua me shume se veten time,
te dua, vetem te dua,

Te dua,sepse je gezimi i jetes time
te dua,se je drita e syve e mi,

Te dua,sepse ti je gjithcka cfare kam kerkuar ne jete
te dua sepse me ke bere gjithe enderrat realitet


Te dua sepse me dhe besim tek vetja ime
te dua sepse me bere te dashuroj perseri
por me e rendesishmja eshte se
te dua sepse me don
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Te Dua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: