::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 smunD ta Blesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: smunD ta Blesh   Mon Dec 11, 2006 8:19 am

Shpirti im
ti nje kohe ishe me mua
bashke e ndanim cdo gezim
por papritur nje dite ike
e harrove ti dashurine

Tani luan me nje tjeter
qe ben ashtu si thua ti
e terheq ate per hunde
se kjo per ty eshte dashuri

Ndoshta koha do te ndryshoje
dhe nje dite do te me kerkosh
por smund ta blesh ti shpirtin tim
dhe gjith boten po ta mashtrosh

Tani shkon rruges e qete
edhe ben sikur sme sheh
por nje gje eshte e vertete
ti harron se kush ishe dje

Mund me tjetren te zbavitesh
si me mua qe lozje dikur
se per ty keshtu eshte jeta
kur e merr si nje aventure
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
smunD ta Blesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: