::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kur dO ta kuptOjsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Kur dO ta kuptOjsh   Mon Dec 11, 2006 8:18 am

Kuptojsh ?


Kur do ta kuptojsh ti, se sa te deshti kjo zemer?
Kur do ta kuptojsh ti, se per mua ishe i vetmi emer?
Kur do ta kuptojsh ti, ather do te jet von!
Kur do ta kuptojsh, se te deshta dhe ende zemra veq ty te don?
Kur do ta kuptojsh, se une vetem per ty jetova?
Kur do ta kuptojsh, se per ty rinin time e sakrifikova?
Kur do te thojn se ne ket bote une ende ty po te pres?
Me mir kthehu te une prap e mos thuaj dua te vdes.
Kur do ta kuptojsh, seriozisht se te deshta?
Me te vertet ..
Kur do ta kuptojsh, se per ty une e humba ket jet
Kur do ta kuptojsh, se une me dor ste kam prekur?
ather do te jet vone se une gjindem e vdekur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kur dO ta kuptOjsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: