::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Engjellushe e vjeter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Engjellushe e vjeter   Mon Dec 11, 2006 8:16 am

Mbi shtratin tim te vetmuar
Rri e qaj
Kemishen tende e perqafoj
Aroma e saj kohen prap ma kthen
E trupin me rremben
Me ze gjumi mbi te
Se veq ky kujtim me mbet...

Sa do te doja dhe nje mengjes
Mbi trupin tim te te pres
Te te puth shum
Te ik,e te le ne gjumė...

Ndoshta ke filluar jete te re
E ndosha je me nje tjeter
E nese ne jete ndihesh i vetmuar
Te pret engjellushja jote e vjeter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Engjellushe e vjeter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: