::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 O zemRa Ime

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: O zemRa Ime   Mon Dec 11, 2006 8:15 am


O zemra ime e dashur
sa shume qe po te prese
edhe pse nuk je ketu
kurre nuk te pres ne bese

ti je me shoqerin tende
ne telefone pa te keq me the
po vetem nje gje mos harro
kurre ne bese mos me pre

qe te jesh large ti forte e di
gje e lehte per mua nuk eshte
por besimin qe te kam dhene
vleresoje si amanet te lene


do mendosh ti e dashur
pse zemra ime flet keshu
kur e dashura ne zemer e ka
e thote vertete apo bene shaka

jo shaka me dashurin nuk beje
por nje gje te vertete e ka
se te jem i sinqerte me ty
tek ty shpresat i kam te medha

ti kete nate papritur u largove
te hash darken restoranteve
por nje gje vec e harrove
se tek zemra ime nuk e suportove

se une te jap me shume dashuri
nga c'perhere mendon ti
dhe ti ket dashuri qe une ne zemer kam
nuk me njeh akoma se cili jam

se kur te kam dhene fjalen qe te dua
ska zote qe mendjen te ma ndryshoje
por nje mendim ne mendimet e tua
dua gjithmone ta degjoje

se eshte zjarri ne shpirtin tim
qe vlone e gurgullon ne thellesi
provoje te jem une ne pozicionin
e mardhenjeve qe je ti

dhe sot qe befas mu largove
sjam akoma i qaret ne ndjenjen time
nuk e di ne koken tende cfare mendove
bisedat tona qendrojne vetem kujtime?

do mendosh se jam poet
jo seshte fare e vertet
por kur e vrare eshte nje zemer
ska nevoje per nje dovlet

e ja une i tille jame
qe kur te shpreha dashurine
mos me thuaj qe se di
pandeha se une gjeta rinine

jane plote kate rnete te gjata
qe bashke kemi biseduar
por zemra ne hove te flakta
kure ska per ti harruar

le te ngelet si nje enderr e dashur
gjithe cfare bashke kaluam
ne vidio e shume gjate ne telefone
veprimi yte pergjigje nuk kerkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
O zemRa Ime
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: