::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Ti shkove pa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Ti shkove pa   Mon Dec 11, 2006 8:12 am

Ti shkove pa me than as Lamtumir.
Kur rrishe me mua, a mendove per ate?
Une tash ndjej Dashurin e shuar.
Ti bre zemer nuk ke.
Pse mua ne vetmi me le.
Sa e bukur qenka ajo.
Flokt e gjata, syrin e zi.
Ti me ate, dhe une ne vetmi.
Diten vajtoj, naten nuk kam gjum.
Sepse ty o Idiot te deshta shum.
Sonte une per ty po qaj.
Eja degjoje ter ket vaj.
Kur isha ty duke pritur.
Ti me ate ishe duke shetitur.
Kjo o djal quhet Tradhti.
Ajo ish e bukur, ajo do te len ne vetmi.
Une nuk te kisha lan.
Po ti mua zemren nga ti po ma ndan.
Une gjithmon e jotja kam qen.
E din shum mir, kur rrishum ne shoqni.
Te gjith neve na kishin Lakmi.
Kur ishum duke perqafuar.
Askush nuk mendoj, se ti me ke tradhtuar.
Kur mua me puthe, me mende ishe te ajo.
Ajo nuk ka faj.
Ajo vetem Jeten ma shkatrroj.
Ajo nuk ka faj, se ajo nuk e din se pa ty une sdua te jetoj.
Sonte une do te vajtoj.
Te pash dje me ate bukuroshe.
Sa qift i bukur qenkeni ju.
Une jeten time, dua ta filloj.
Dhe ndoshta tash une kam renin te tradhtoj.
Po ket lendim askujna sja dua.
Se ishte shum Lendim I madh per mua.
Degjoni o ju djemt ne bot.
Mua nuk mundeni te me keni dot.
Se une jam e humbur nga kjo tok.
Jeten dua ta vazhdoj.
Po sa veshtir jetohet me tradhtin tane.
O Djal, shikom bre shka me bane.
Mua me ke than Te dua.
Tash nuk don me ni per mua.
Nje dit une do ta fali.
Nje dit une prap do te jetoj.
Ndoshta neser prap tjetrin dashuroj,
Por ajo nuk kishte Faj.
Ajo ishte Vajz e bukur.
Shpresoj se do te jeni te lumtur.
Sa te dua ajo nuk e din.
Ju pash juve dyve ne takim.
Tash genjeshtrat moren Fund.
Une kam mbet askund.
Por mua Djal me dojn shum.
E un te dua vetem ty.
Prap kta lot i kam ne sy.
Per ty o djal qe te deshta shum.
Nuk kam as shpres per jet, nuk kam as Gjum.
Neser nga kjo enderr do te zgjohna.
Prap jeten time pa ty ta filloj.
Dhe une e di qe e kam tjetrin, dhe dua ta perqafoj.
Ai mua me don ma shum se ti mua.
Ai mua do tme ket per grua.
Per ty kthim te une ska.
Vazhdoji ti rruget e tua, ato nuk kan rendesi per mua.
Shum fat ne jet.
O Djal, se do te mbetesh shum i shkret.
Ma keq se se une mbeta.
Perendija te shkretoft.
Shum Fat ne Jet, hallal te koft.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Re: Ti shkove pa   Mon Dec 11, 2006 8:16 am

ncncnc
ku po i gjen bre kshtu...
poezit mat forta ne bot mduket i ke ty
ncncncn
mos mej se na smune
phaaaaaa:oops: Crying or Very sad Sad Sad Sad

_________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
 
Ti shkove pa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: