::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pėr ty

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Pėr ty   Mon Dec 11, 2006 8:12 am

Pėr Ty,,,

Tani eshte ora nėntė,
nje zile telefoni po pres,
nuk e di nėse mė ke ndėr mend
apo nė tjetėr vajzė mban shpresė.
Tani eshte ora dhjetė,
s`mė haet veē dua tė pi
,conjak,whisky cfarė tė jetė,
sa shumė mė shkatėrroi kjo dashuri...
Tani ėshtė mesnatė,
ti s'po kujtohesh pėr mua ,
ndaj unė tė dėrgoj serenatė,
ku teksti ka veē fjalėn "Tė dua"
.Ora kalon i dashur,
tani mė duhet tė shpresoj,
se jam mėsuar e vetmuar,
e nė gjumė dua tė ėndėrroj.
Se mėngjesi do tė vijė i dashur,
e njė ditė ndoshta do tė tė kem pranė,
ose nė tė tjera ėndrra do tė jem zhytur,
por s'e harroj kurrė dashurinė e parė,
Se do te vij sėrish njė natė,
e ti do tė kujtohesh pėr mua
e unė sėrish dėshiroj tė tė kem pranė se
unė tė dua i dashur, tė dua.
Por njė ditė dėshirat do tė shuhen,
se unė s`do mundem ,ti e di
se tė dua kjo nuk do tė thote,
qė mund tė pėrballoj njė tradhėti.
Se atėherė do tė jem e martuar,
ndoshta do tė kem dhe fėmijė,
e s'do mundem tė tė them tė dua,
s`do mundem i dashur ti e di...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pėr ty
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: