::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shum e mire (pa titull)

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Shum e mire (pa titull)   Mon Dec 11, 2006 8:11 am

Mos e duj kend pa e Pa,
Ata e veten ki me Vra,
Dashurija ne Msn,
Esht shum Problem,

A se ka shoqin me Fjal,
Mbas do kohe Dreq ka met Dal,
Shum shpejt po Mashtrohen,
Shum shpejt po Dashurohen,

Ka shum se nuk kan Mbarre,
Te thot te dua veq per Hajgare,
Ti e merr Seriozisht,
Ka met dal Qen me Bisht,

Kur te rrish me ta dhe e she me Syt e Tu,
Verteto a e meriton mej thon te Du,
Kshtu esht bo sod Rinija,
Vendin e par e ka Bukurija
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shum e mire (pa titull)
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pershkrimi me i mire i bere ndonjehere per Kosoven !!!
» Anė tė mira dhe mė shumė pasoja negative
» Shqipėria ka shumė pėrparėsi pėr turistėt evropianė
» Besi Bekteshi: Falja nuk ėshtė kulturė e demokracisė shqiptare, por standard qė nuk do ta plotėsojmė edhe pėr shumė vite
» Kush Tradhėton mė shumė Femra apo Mashkulli ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: