::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Me fal qe te dua

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Guest
VizitorMesazhTitulli: Me fal qe te dua   Mon Dec 11, 2006 8:10 am

Me Fal Qe Te DuaMe fal qe te dua kaq shume


me fal qe ne zemer te lendoj


me fal por eshte teper vone


nuk mundem un ty te harrojMe fal qe te bera pa dashur


per mua pa qellim te mendosh


me fal qe te bera per mua


poezi me dhimbje te krijoshMe fal por njeriu prandaj vuan


te dashuroje nje njeri si TI


ti thaje lotet pa kaluar qerpikun


dhe kur te prek buzet te QUHET DASHURIMe fal por nuk te them dot te dua


nuk dua me puthje nga ty


ato jane vec dhimbje per zemren


ato me bejne te ndihem NJERIPor un njeri nuk dua me te jem


nuk dua un me te flas per dashurine


sepse ti me nxore nga zemra


pa ty jeta ime s'ka kuptimMe fal qe prap po te lendoj


me fal qe PERJETE DO TE DUA


me fal por nuk e di si i behet


me nje njeri te c'mendur si muaE c;mendur se te tjeret i dua si veten


e c'mendur se tregoj te verteten


e c'mendur se jam e sinqerte


se ty te dua me shume se nje jeteMe fal per te metat e mia


me fal qe te dhashe nje shekull dashuri


por jeta i ka keto padrejtesi


jeta me solli tek TIDhe ti si nje qenie e pafaj


si nje engjell me zemer te vrare


ti ke dicka te vecante


ti ke shume lote te pathareMe vjen keq qe un nuk arrita


te te kthej buzeqeshjen perseri


ashtu sic ti ma ktheve mua


DHE ME BERE TE NDIHEM NJERI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Me fal qe te dua
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Poezi-
Kėrce tek: