::::....Cimerat....::::

::::....Cimerat....::::

::::....Students Underground Froum....::::
 
ForumPortalliCalendarGalleryPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Infrakt LetRa ...

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AlbanianGhost
Administrator
Administrator
avatar

Male
Numri i postimeve : 666
Age : 31
Location : N\'banjo...
Points : 4
Registration date : 03/10/2006

Profile Settings
Emri & Mbiemri: Sbon Me Dit Edhe Pik
Pervoja Pervoja:
200/200  (200/200)
Gjinia: Mashkull
MesazhTitulli: Infrakt LetRa ...   Sun Nov 26, 2006 9:00 am

Letra sinqert, e nji studenteTungjatjeta, prindėrit te dashur, ēka po boni, a jeni mirė, a po lodheni?


Qė 8 muaj ka kalu, qysh jam nė fakulltet, e hala s`mriva me ju
shkru njė letėr. Po mė vjen boll mare, por po ju premtoj, qė krejt kam
mi kompenzu. Para se te vazhdoj me shkruajt kėtė letėr, ju kisha lut me
u ulė. Kurrqysh mos e lexoni kėt letėr nė kom.


Gati mu kan shėru krejt plagėt, dhe gati jam shėru krejt, prej
traumės qė kam duht me kėrcy prej katit 4. Kom qen vetėm dy javė nė
spital, dhe e pamja mu ka kthye gati e tėra, dhe po kthej vetėm ka njė
herė nė ditė.


Pasi qė flaken e kom bo vet, pa qėllim, duhet Universitetit me ja
pagu reth 10.000 euro dėmin, po ajo s`ėshtė kurgjo, me rendėsi ėshtė,
qė kam metė gjallė. Kam pas edhe nafakė, se njeri cili jeton pėrball
domave, e ka pa flaken, dhe i ka thir Zjarfiksat dhe Ndihmėn e Shpejt.
I njėjti njeri, mė ka vizitu nė spital, dhe u interesu pėr mua. Pasi qė
dhoma ime u kall krejt, qaj njeriu mė ka pranu mė jetu tė aj. E ka
banesėn njėdhomshe, por e kena super. Aj ėshtė, ja dy herė ma i vjetėr
se unė, por jena dashuru shumė, njani me tjetrin, dhe e kemi bo plan mu
martu. Sė kena caktu datėn, por kena fol, me qen para se ja nisin te
unė, me u pa shenjat e shtatzanis. Paramendoni prindėrit e mi, kam mu
bo nėnė. E di, qė menxi po e pritni momentin, kur keni mu bo gjysh, e
gjyshe, dhe jam e binden, qė bebat(se jena tu i prit 3) keni me i prit
mė aq dashuri, mė sa me keni rethu mua, kur kam qen e vogėl.


E vetmja gjė, qė po na vonon dasmėn ėshtė, qė i dashuri im, e ka
marr dika difar infeksioni tė poshtėr. Pėr shkak infeksionit, jena te
dytė, pėrsėri nė spital, po jena shumė ma mirė, fal antibiotikėve cilėt
po i marrim intravenoz. Doktorėt kėtė sėmundje po e thirrshin sifillis,
a qashtu diqysh.


E di, qė burrin tem, keni mi prit me duart e hapura, dhe ky ka mu
bo antar i familjes jon. Aj ėshtė shumė njeri mirė, dhe, edhe qė se ka
as shkollėn fillore tė kryne, ėshtė shumė ambicioz. Normal, ky i takon
fes tjetėr, por e di qe ju jeni shumė tolerant, dhe s`ka me ju pengu qė
ngjyrėn e lėkurės e ka tė zezė. Me siguri keni mi dashtė, si qė e dua
unė. Pasi qė ėshtė moshatar me juve, keni mu pėrshtat shumė mirė,
sidomos kur te vijim me jetu te ju, se banesa jon ėshtė shumė e vogėl,
pėr gjeth kėta njerėz. Edhe prindėrit e tine ishin shumė njerėzit e
mirė, e kishin difar prodhimi tė narkotikėve nė Afrik, prej nga ėshtė
edhe buri jem.


Pasi qe ju shkruajta detalisht krejt ēka ka tė boj me mu, erdh
koha, te ju tregoj, qė banesa s`mu ka kall, qė skam kurgjo, qė skam qen
nė spital, s`kom as burrė prej Afrikes, as s`jam shtatzėne, as s`jam e
infektune. E vėrteta ėshtė, qė kam ra prej provimit, dhe mė nji provim
kam apstenu.Vetėm deshta tė ju tregoj, qė ne kėt bot, egzistojnė edhe shumė sene ma te kėqija, se ramja prej provimit.Ju donė shumė – ēika juaj!!!!


Ky punim eshte bere nga tolja-shpati,,,,te cilen e falenderoj se tepermi qe na u ka dhene kete text shum interesant

_________________


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 11, 2006 7:58 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://cimerat.co.nr
Guest
VizitorMesazhTitulli: Re: Infrakt LetRa ...   Mon Dec 11, 2006 7:55 am

tungi shum tekst i mire Very Happy Very Happy tpershendes shoki
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Infrakt LetRa ...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
::::....Cimerat....:::: :: .....::::: Dashuria...Shoqeria...Jeta :::::..... :: Jeta-
Kėrce tek: